Esenciální olej EUKALYPTUS STAIGERIANA

Značka: Bewit
517 Kč
Varianta

Vůně je kyselkavá, svěží s citronovo-ovocnými podtóny. Ve vypjatých situacích navozuje klid a vytváří prostor k hlubokému dýchání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ / BEWIT EUCALYPTUS / EUCALYPTUS STAIGERIANA

Svěží vůně eukalyptu pročistí nejen vzduch, ale také vaši mysl. Při občasných melancholiích a nepříjemných stavech vyplývajících z vnitřního sevření a vyčerpání, skutečně přijde vhod. Nadechněte se zhluboka, uvolněte se a obnovte pozitivní postoj ke světu. 

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z LISTŮ EUKALYPTU

Eukalyptus brazilský (Eucalyptus staigeriana) je strom dorůstající do výšky až 18 metrů.. Tolik ceněný esenciální olej je získáván z jeho kopinatých listů šetrným procesem, destilací vodní parou.

Věděli jste, že?

Existuje hned několik druhů eukalyptových olejů. Z pohledu jejich výhod a použití jsou téměř identické, v jejich vůních však existují rozdíly. Zatímco vůně E. globulus je velmi silná a pronikavá, vůně E. radiata je příjemně jemná a u E. blue čistá a svěží. E. camaldulensis voní po bylinkách a E. citriodora a E. staigeriana po citronech.

Složení

Esenciální olej z E. staigeriana je přírodním koktejlem stovek biologicky aktivních látek. Avšak za stěžejní je považována látka zvaná D-limonene. 

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE Z EUKALYPTU

Pro hluboký nádech

Silná vůně eukalyptu, ta vytváří prostor k hlubokému dýchání. Jeho smícháním s borovicovým olejem tyto účinky ještě znásobíte. [2]

Konec emočnímu sevření

Eukalyptový olej je velmi energizující záležitostí, která působí nejen na úrovni fyzické, ale i duševní. Zejména při úzkostech a stavech emočního sevření, může jeho vůně navodit klid a celkové uvolnění.

Proti nepříjemnému hmyzu

Nejenže eukalyptový olej velmi příjemně voní, je navíc osvědčeným prostředkem proti nepříjemnému hmyzu. Nakapejte si pár kapiček do svého difuzéru a vytvořte si svěží oázu bez otravného bzučení. [2,3] 

BENEFITY EUKALYPTOVÉHO ESENCIÁLNÍHO OLEJE V KOSTCE

  • Pročišťuje vzduch
  • Vytváří prostor k hlubokému dýchání
  • Může navodit pocity klidu a celkového uvolnění
  • Výborný repelent
  • Dobře se kombinuje s levandulovým, citrónovým, rozmarýnovým a mátovým olejem 

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Horečkový strom

Objeviteli působivého eukalyptu byli původní obyvatelé austrálie, divocí Aboriginci. Jeho vysoce aromatické listí pro ně bylo nejen výjimečným darem, ale v dobách zlých také velmi účinným vykuřovadlem. V návaznosti na to se stal eukalyptus tzv. “horečkovým stromem”. [4] 

ZEMĚ PŮVODU: INDIE 

ZDROJE

[1] Wilkinson, J. M.; et al. Antibacterial activity of essential oils from Australian native. Phytother. Res. 2005, 19 (7), 643–646.

[2] Analgesic and anti-inflammatory effects of essential oils of Eucalyptus. J. Ethnopharmacol. 2003, (89), 277–283.

[3] Ganesan, P.; et al. Essential Oils from Plants: A Review on Eco-Friendly Mosquito Repellents. International Journal of Scientific Research in Biological Sciences 2019, 6 (4), 68–88.

[4] Mojay, G. Aromaterapie pro léčení duše; alternativa: Praha, 2000.

SLOŽENÍ

Informace o oleji
Český botanický název:    --
Anglický název: BEWIT Eucalyptus
Latinský název: Eucalyptus Staigeriana
Země původu: India
Část rostliny: Leaves
Způsob získávání: Steam distilled
Barva: Colorless to light yellow
Vůně: Acidulated, dry and fresh
Fyzikální a chemické vlastnosti
Refraktometrický index: 1,461-1,481
Hustota (při 20˚C): --
Viskozita (při 20˚C): --
Rozpustnost (při 20˚C): --
Bod vzplanutí: --
Vhodný do potravinářství:    Ne
CAS číslo: 8000-48-4
Šarže: AX2022/02

CERTIFIKÁTY

Eukalyptus Staigeriana - AX2022/02

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.