Esenciální olej CUBEB

71 Kč 605 Kč od 71 Kč
Varianta

Vůně je výrazná, kořeněná, jemně balzámová. Prohřívající tonikum, které rozproudí v těle energii. Pro své silné antioxidační působení je přidáván i do kosmetických produktů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

CUBEB (PEPŘ KUBEBOVÝ, JAVÁNSKÝ PEPŘ)

Dle ajurvédy je esenciální olej cubeb výborným prostředkem, který posiluje tělo, mysl i emoce. Nápomocen může být i při pocitech celkového vyčerpání, slabosti a letargii. Spolu se svou prohřívající vůní je tak velmi účinným tonikem, který rozproudí v těle energii.

Pro své silné antioxidační působení je přidáván i do kosmetických produktů.

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z PLODŮ PEPŘE KUBEBOVÉHO

Pepřovník kubebový (Piper cubeba) - druh pepře původem z tropické Indonésie. Výsledný esenciální olej je získáván z jeho drobných černých plodů šetrným procesem, destilací vodní parou.

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

Není pepř jako pepř

Pepř kubébový (Piper cubeba) je řazen do stejného rodu jako pepř černý (Piper nigrum). Z pohledu výhod a použití jsou z nich získávané esenciální oleje téměř identické, v jejich vůních však existují rozdíly.

Zatímco vůně Pepře černého je typicky ostrá a pikantní, vůně Pepře kubebového je kořeněná a jemnější.

SLOŽENÍ

Esenciální olej z plodů pepře kubebového je přírodním koktejlem stovek biologicky aktivních látek. Avšak za stěžejní jsou považovány látky zvané δ-cadinene, α-cubebene a β-Caryophyllene.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE CUBEB

Prohřívající tonikum

Dle ajurvédy je esenciální olej cubeb výborným prostředkem, který posiluje tělo, mysl i emoce. Nápomocen může být i při pocitech celkového vyčerpání, slabosti a letargii. Spolu se svou prohřívající vůní je tak velmi účinným tonikem, který rozproudí v těle energii.

Antioxidant

V podomácky vyráběných kosmetických produktech zastává esenciální olej cubeb roli velmi účinného antioxidantu, který chrání pleť před nejčastější příčinou jejího stárnutí, volnými radikály. Sám o sobě je navíc výborným, 100% přírodním a k pokožce velmi šetrným kosmetickým konzervantem.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE CUBEB

  • Posiluje tělo, mysl i emoce
  • Nápomocen může být při pocitech vyčerpání, slabosti a letargii
  • Tonikum, které rozproudí v těle energii
  • Účinný antioxidant
  • Výborný a 100% přírodní kosmetický konzervant
  • Dobře se kombinuje s esenciálními oleji bergamotem, kadidlem, majoránkou, levandulí, vanilkou, ylang ylang, citronovou trávou a sladkým pomerančem.

ŘEDĚNÍ PŘI APLIKACI NA POKOŽKU

Před aplikací na pokožku esenciální olej vždy důkladně nařeďte s BEWIT nosným olejem.

Počet
kapek*
Množství
nosného oleje [ml]
Základní ředění 5 30
10ml olejové parfémy 1 10
50ml pleťová séra a krémy 8 50
100ml pleťová séra 16 100
200ml tělové a masážní oleje 33 200


*1 kapka esenciálního oleje = cca 0,05 ml

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Prohřívající Java

Pro své silné a prohřívající účinky je v rámci tradiční čínské medicíny pepř kubebový používán již po celá tisíciletí. Dočtete se o něm i v prastarých sanskrtských textech o ajurvédě - Sushruta Samhita, kde je dohledatelný pod jeho tradičním označením “Java”. Velkou pomocí byl také středověkým arabským lékařům.

UPOZORNĚNÍ

Nepoužívejte v těhotenství, při kojení a u dětí do 12 let.

ZEMĚ PŮVODU: INDONÉSIE

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: