Esenciální olej CITRÓNOVÁ TRÁVA

200 Kč 409 Kč 50 Kč od 50 Kč
Varianta

Vůně je lehká, svěží, citrusová se zemitými tóny. Povzbudivý olej, který duševně očišťuje a dodává pozitivní vhled do života. Je fantastickou volbou k tonizaci a čištění problematické a mastné pleti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ / BEWIT LEMONGRASS / CYMBOPOGON CITRATUS

LEMONGRASS (CITRONOVÁ TRÁVA, CYMBOPOGON FLEXUOSUS LEAF OIL)

Esenciální olej Lemongrass vás nadchne svou ojedinělou svěží vůní, která povzbuzuje, duševně očišťuje a dodává pozitivní vhled do života. Je vhodný ve chvílích, kdy potřebujete dodat okamžitou vzpruhu a odpoutat se od starostí všedního dne. Nabízí se proto jako skvělý prostředek pro revitalizující masáž po těžkém výkonu. Účinně také neutralizuje nepříjemné pachy a působí jako repelent.

Pro své čistící a tonizující účinky ho lze zařadit i do každodenní péče o pleť. 

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z LISTŮ CITRONOVÉ TRÁVY

Voňatka citronová (Cymbopogon flexuosus) - statná, vytrvalá tropická tráva pocházející z jihovýchodní Asie. Výsledný esenciální olej je získáván z jejich listů šetrným procesem, destilací vodní parou

VĚDĚLI JSTE ŽE?

Stejně jako je tomu i u ostatních tráv z rodu lipnicovitých, silice lemongrass na rozdíl od většiny citrusových esenciálních olejů není fototoxická

SLOŽENÍ

Esenciální olej lemongrass je přírodním koktejlem stovek biologicky aktivních látek. Avšak za stěžejní jsou považovány látky zvané Geranial a Neral

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE Z CITRONOVÉ TRÁVY

Pro duševní harmonii

Esenciální olej lemongrass vás nadchne svou ojedinělou svěží vůní, která vás povzbudí, duševně očistí a dodá pozitivní vhled do života. Je vhodný ve chvílích, kdy potřebujete dodat okamžitou vzpruhu a odpoutat se od starostí všedního dne.

Pro povzbudivou masáž

Pro svoji povzbuzující povahu je esenciální olej lemongrass skvělým prostředkem pro revitalizující masáž po fyzickém výkonu. Přidejte pár jeho kapek do nosného oleje, vmasírujte do unavených svalů a užívejte si znovunabytí rovnováhy.

Efektivní odpuzovač hmyzu

Esenciální olej lemongrass pro vás bude první pomocí během letních večerů v přírodě k odpuzení obtížného hmyzu. Díky obsahu geranialu se lemograss řadí mezi „hmyzu nevonící“ esenciální oleje a dělá z něj efektivní přírodní repelent.

K osvěžení domova a deodorizaci pachů

Silice citronové trávy je vhodná jak do domácnosti, tak veřejných prostor k osvěžení prostoru a neutralizaci veškerých nepříjemných pachů.

Pro rozjasněný vzhled pleti

Esenciální olej je fantastickou volbou k tonizaci a čištění problematické a mastné pleti. Zakomponováním pár jeho kapek do nosného oleje si tak můžete vytvořit účinný kosmetický přípravek, který zanechá na vaši pleti pocit neskonalé čistoty a svěžesti. Lze ho taktéž přidat do šamponu určené pro mastné vlasy bez lesku

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE LEMONGRASS V KOSTCE

  • Povzbuzuje, duševně očišťuje a dodává pozitivní vhled do života
  • Pomáhá dodat okamžitou vzpruhu a odpoutat se každodenních starostí
  • Je vhodný pro revitalizační masáže unavených svalů
  • Je účinný k osvěžení prostoru a neutralizaci nepříjemných pachů
  • Působí jako repelent
  • Je skvělý k tonizaci a čištění problematické a mastné pleti
  • Může být pomocníkem pro mastné vlasy bez lesku
  • Je vhodný pro smíchání s citrusovými oleji, levandulí, gerániem a Ylang-ylang 

ŘEDĚNÍ PŘI APLIKACI NA POKOŽKU

Před aplikací na pokožku esenciální olej vždy důkladně nařeďte s BEWIT nosným olejem.

  Počet kapek* Množství nosného oleje [ml]
Základní ředění 5 30
10ml olejové parfémy 1 10
50ml pleťová séra a krémy 8 50
100ml pleťová séra 16 100
200ml tělové a masážní oleje 33 200


*1 kapka esenciálního oleje = cca 0,05 ml

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Od kuchyně až po zkrášlování

Citronová tráva má svůj původ v jihovýchodní Asii, kde měla svůj význam v lidovém léčitelství a jako dochucovadlo v asijské kuchyni. Dnes je častou součástí parfémových kompozic a kosmetických přípravků. 

ZEMĚ PŮVODU: INDIE

SLOŽENÍ

Informace o oleji
Český botanický název:    --
Anglický název: BEWIT Lemongrass
Latinský název: Cymbopogon citratus
Země původu: India
Část rostliny: Leaves
Způsob získávání: Steam distilled
Barva: Light yellow
Vůně: Characteristic, citrus
Fyzikální a chemické vlastnosti
Refraktometrický index: --
Hustota (při 20˚C): --
Viskozita (při 20˚C): --
Rozpustnost (při 20˚C): --
Bod vzplanutí: --
Vhodný do potravinářství:    Ne
CAS číslo: 8007-02-1
Šarže: AX2022/04

CERTIFIKÁTY

Citrónová tráva - AX2022/04

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: