Esenciální olej MANDARINKA, ČERVENÁ

Tip
Značka: Bewit
299 Kč 610 Kč od 299 Kč
Varianta

Esenciální olej z mandarinky je svěží, sladký, jemný, uklidňující, ve vyšších dávkách spíš osvěžuje, povzbuzuje a oživuje. Díky své vůni patří k nejoblíbenějším olejům mezi dětmi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ / BEWIT RED MANDARIN / CITRUS RETICULATA

Mandarinka je strom, který může dosáhnout výšky až 7 metrů a větší šířky, na štíhlých větvičkách má trny. Listy jsou úzké a oválného tvaru a mají drobné, zaoblené zuby a úzce okřídlené stopky. Mandarinka je původem z jihovýchodní Asie a z Filipín. Nejvíce se pěstuje v Japonsku, jižní Číně a východní Indii. Mandarinkový esenciální olej existuje již velmi dlouho a nachází se v mnoha výrobcích - od kolínské a kosmetických přípravků až po alternativní přípravky. Poskytuje krásnou citrusovou příchuť sladkostem, syceným nápojům, alkoholu, zmrzlině, bývá využíván jako dochucovadlo.

Mandarinkový olej pochází z vnější kůry ovoce. Olej se extrahuje za studena lisovaným procesem, červený mandarinkový olej se získává ze zralých plodů, zelený nezralých.

Provede relaxací

Uvádí se, že esenciální olej z mandarinky působí jako relaxační prostředek, může pomoci s napětím a emoční nerovnováhou. [1]

Osvěží tělo

Čistící schopnost oleje může pomoci s vylučováním sloučenin, jako je nadměrná sůl a znečišťující látky nebo kyselina močová. Toxiny se uvolňují z těla potem, močením a vylučováním. [2]

Pomůže s celulitidou

Při lokální aplikaci lze využít součást masážního oleje může pomoci s celulitidou. [3]

Působí jako tonikum

Je to prostředek, který tonizuje a posiluje. Může pomoci vyladit a tonizovat všechny funkce v těle. Když je vaše tělo vyladěno, z dlouhodobého hlediska vám zajistí zdravější a šťastnější fungování.

Kůže ho ocení

Mandarinkový esenciální olej může pomoci při akné, striích a jizvách. Díky tomu, že je jemný, obvykle je, jako součást kosmetických přípravků, velmi dobře snášen a nedráždí pokožku. Může mít schopnost pomáhat předcházet infekci u podrážděné pokožky a být prevencí proti bakteriím a plísním. [4]

Uvolní a přivede ke spánku

Mandarinkový esenciální olej může být jedním z relaxačních prostředků zklidňujích mysl, může pomoci snížit napětí a vyladit emoční nerovnováhu. [5] 

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE Z MANDARINKY ČERVENÉ

  • Může uklidnit tělo i mysl.
  • Uvádí se jako pomocník se spánkem.
  • Působí jako tonikum.
  • Může pomoci u pomerančové kůže.
  • Mandarinkový esenciální olej vytváří účinné synergie s květinovými vůněmi, včetně růží, jasmínu, heřmánku a pelargónie, dalšími citrusovými oleji, jako je bergamot, grapefruit a citron a jedinečnou vůni pak v kombinaci s kořeněnými vůněmi jako je hřebíček a černý pepř.
  • Pro aplikaci na pokožku nařeďte esenciální olej mandarinka se za studena lisovanými rostlinnými oleji.

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE MANDARINKY ČERVENÉ

Využívána i v TCM

Podobně jako u jiných druhů citrusových plodů má mandarinka dlouhou historii v mnoha tradicích lidové medicíny, včetně tradiční čínské medicíny, a indické. Předpokládalo se, že nezralá slupka může léčit celou řadu stavů, od škytavky, kašle, hlenu, bolesti na hrudi a zažívacích poruch, až po jaterní cirhózu a otok sleziny.

Z Asie do celého světa

Z Kantonu do Evropy byly mandarinky přivezeny v roce 1805 a to do Anglie. Nakonec bylo pěstování rozšířeno kolem Středozemního moře a v Itálii, kam se dostaly v r. 1850. V té době byly také mandarinky vysazeny v New Orleans, poté na Floridě a později v Kalifornii. 

ZDROJE

[1] https ://articles.mer­cola.com/sites/ar­ticles/archive/2019/01/0­3/tips-to-a-good-night-sleep .asp
[2] http ://naturalingre­dient.org/wp/wp-content/uploads/ten-causes-why-tangerine-oil-is-very-good-for-you-_-americanathle­ticinstitute.or­g_ .pdf
[3] https ://www.organic­facts.net/heal­th-benefits/essential-oils/health-benefits-of-tangerine-essential-oil .html
[4] https ://oureveryda­ylife.com/how-to-look-younger-at-60-5311345 .html
[5] https ://articles.mer­cola.com/herbal-oils/tangerine-oil .aspx
[6] JOHNSON, Jill R., Rachael L. RIVARD, Kristen H. GRIFFIN, Alison K. KOLSTE, Denise JOSWIAK, Mary Ellen KINNEY a Jeffery A. DUSEK. The effectiveness of nurse-delivered aromatherapy in an acute care setting. Complementary Therapies in Medicine [online]. 2016, 25, 164-169 [cit. 2021-7-1]. ISSN 09652299. Dostupné z: doi:10.1016/j­.ctim.2016.03­.006 

Český botanický název: Mandarinka červená
Anglický název: Red Mandarin
Latinský název: Citrus reticulata
Země původu: Itálie
Použitá část rostliny: Ovocné slupky
Způsob výroby: Lisování za studena

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.