Esenciální olej CALAMUS

497 Kč 1 014 Kč 50 Kč od 50 Kč
Varianta

Esenciální olej z puškvorce má teplou kořenito-dřevitou vůni.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ / BEWIT CALAMUS / ACORUS CALAMUS

Slovo Calamus pochází z řečtiny a znamená rákos.

Odhaduje se, že Puškvorec se používá asi 4 000 let. Byl dobře znám již ve staré Indii a Číně. V indické ajurvédě se označuje jako vacha. Je zmíněn v bibli. Egypťané používali rostlinu pro své afrodiziakální účinky. Byl také označován jako svatá třtina. Do Evropy se dostal pravděpodobně díky Tatarům, kteří ho považovali za rostlinu, která zázračně čistí vodu. Voda, ve které roste, je zaručeně pitná. Mnozí ho také přirovnávají k ženšenu - koření života.

Esenciální olej z puškvorce obecného je označován díky obsahu beta asaronu jako toxický, a díky tomu se standardně v aromaterapii nepoužívá. Je to antiseptikum a odpuzovač hmyzu, bývá používán jako vonná složka v mýdlech, v kosmetice, čistících prostředcích a parfémech (dřevité a kožovité vůně) a pro ceremoniální účely.

Český botanický název: Puškvorec obecný
Anglický název: Sweet flag
Latinský název: Acorus calamus
Země původu: Indie, Nepál
Způsob výroby: Destilace vodní parou
Použitá část rostliny: Kořen, oddenky

Použití tohoto esenciálního oleje jako surovinu v potravinářsví je zakázáno a nedoporučováno. FDA zakazuje přidávání kalamusu a jeho derivátů do potravin v USA, v Evropě jsou stále malé dávky povoleny (FDA 21CFR189.110)

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: