Esenciální olej BEWIT CALAMUS (Indie, Nepál)

50 Kč 497 Kč 1 014 Kč od 50 Kč
Varianta

Esenciální olej z puškvorce má teplou kořenito-dřevitou vůni.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ / BEWIT CALAMUS / ACORUS CALAMUS

Slovo Calamus pochází z řečtiny a znamená rákos.

Odhaduje se, že Puškvorec se používá asi 4 000 let. Byl dobře znám již ve staré Indii a Číně. V indické ajurvédě se označuje jako vacha. Je zmíněn v bibli. Egypťané používali rostlinu pro své afrodiziakální účinky. Byl také označován jako svatá třtina. Do Evropy se dostal pravděpodobně díky Tatarům, kteří ho považovali za rostlinu, která zázračně čistí vodu. Voda, ve které roste, je zaručeně pitná. Mnozí ho také přirovnávají k ženšenu - koření života.

Esenciální olej z puškvorce obecného je označován díky obsahu beta asaronu jako toxický, a díky tomu se standardně v aromaterapii nepoužívá. Je to antiseptikum a odpuzovač hmyzu, bývá používán jako vonná složka v mýdlech, v kosmetice, čistících prostředcích a parfémech (dřevité a kožovité vůně) a pro ceremoniální účely.

Český botanický název: Puškvorec obecný
Anglický název: Sweet flag
Latinský název: Acorus calamus
Země původu: Indie, Nepál
Způsob výroby: Destilace vodní parou
Použitá část rostliny: Kořen, oddenky

Použití tohoto esenciálního oleje jako surovinu v potravinářsví je zakázáno a nedoporučováno. FDA zakazuje přidávání kalamusu a jeho derivátů do potravin v USA, v Evropě jsou stále malé dávky povoleny (FDA 21CFR189.110)


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.


Všechny esenciální oleje BEWIT® (CTEO® - Certified Therapeutic Essential Oils) jsou pečlivě vyrobeny a harmonizovány pro dosažení maximálních výsledků. Pochází ze sklizní z nejlepších zdrojů z celého světa. Harmonie silic je podpořena jedinečnými postupy pyramidizování (PYRAMIDIZED®), BEWIT SPAGYRIC, GEMSTONE BALANCED a MERKABA FREQUENCY pro dosažení harmonie, největší síly a účinnosti.


100% čisté a přírodní esenciální oleje BEWIT® v CTEO kvalitě jsou jedním z nejcennějších darů přírody na této planetě. Lidstvo používá esenciální oleje tisíce let. V bibli jsou zmíněny přibližně na třista místech. Byly a jsou součástí mnoha terapeutických systémů.

Nejslavnější lékař starověku a „otec medicíny“, zakladatel racionálního lékařství Hippokrates doporučoval každý den vonnou koupel. Více jak sto let se působení esenciálních olejů věnuje věda aromaterapie. Byly a jsou předmětem zkoumání desítek tisíc vědeckých studií. Bezpočet lidí pocítilo a ocenilo jejich pomoc. Mnozí o nich hovoří v superlativech. Je třeba ale respektovat jejich sílu. Jsou to přírodní koncetráty, které by mohly v případě nadměrného, nebo neodborného používání působit nerovnovážně i škodlivě. Pro mnoho uživatelů je velmi dobrý, účinný a bezpečný způsob používání pomocí ultrasonických difuzérů. Do difuzéru nalijte vodu, přidejte 5 – 10 kapek esenciálního oleje a nechte na sebe působit nádherný svět vůní, přírody a harmonie. Vyberte si z nabídky BEWIT difuzér, který se vám líbí a vyhovuje vám svými parametry.


Určeno do aromalamp a difuzérů a k přímé inhalaci. Nepoužívejte vnitřně. Pokud jste těhotná, kojící, konzultujte použití s lékařem. Pokud jste v jakékoli zdravotní péči, tak konzultujte použití se svým ošetřujícím lékařem. Neaplikujte neředěné na kůži. Chraňte před dětmi.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: