Esenciální olej BENZOIN

70 Kč 658 Kč 1 343 Kč od 70 Kč
Varianta

Pryskyřičné, balzámové, sladké a smyslně bohaté aroma benzoinu ve Vás vzbudí pocit klidu a stability.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ABSOLUE / BEWIT BENZOIN / STYRAX BENZOIN

Benzoinový esenciální olej se získává z tropického stromu rostoucího do výšky 20 m. Roste v JV Asii, zejména v Thajsku a Indonésii. Do kmene stromů se dělají zářezy, z nichž vytéká míza, která na vzduchu tvrdne. Název benzoin je odvozen od arabského luban-jawi znamenajícího kadidlo z Jávy. Extrahuje se z pryskyřice stromu Styrax Benzoin, kterému se také říká Gum Benjamin Gum.

Pro aromaterapii je pryskyřice extrahována rozpouštědlem, aby se vytvořil silný lepkavý absolut. Může se však stát, že viskozita je silnější, tak jako u BEWIT BENZOIN. Při silné viskozitě může být obtížné s esenciálním olejem pracovat, proto několik rad, jak na to.

Benzoin je velmi hustý, kapat přes kapátko nebude. Je určen pro ty, kteří si z něj chtějí udělat směs s jinými esenciálními oleji, nebo ho naředit v rostlinném oleji. Před použitím je třeba kapátko z lahvičky úplně vyndat. 

PRÁCE S VISKÓZNÍMI LÁTKAMI

Některé CO2, absolua, balzámy, pryskyřice mohou být při pokojové teplotě tužší až téměř tuhé. Tradiční metodou práce s hustými esenciálními oleji je jemné ohřívání, které je nutné provádět šetrně a co nejkratší dobu, aby nebyly znehodnoceny obsažené látky.

Anya McCoyová, zakladatelka a hlavní instruktorka Institutu přírodní parfumerie (Natural perfumery institud), sdílela techniku, při které se jako zahřívací prostředek používá rýže. Je lepší než přímé ohřívání lahviček s esenciálním olejem ve vodní lázni. V mikrovlnné troubě nebo v troubě se rovnoměrně prohřeje přibližně 1 šálek suché rýže. Lahvička s obsahem s vysokou viskozitou se vloží do prohřáté rýže a ponechá se do doby, než se aromatická látka nezahřeje a nezkapalní.

Uzemňující olej

Benzoinový esenciální olej je všeobecně považován za zklidňující, je používán při přepracovanosti mozku. Jemně uzemňuje, odvrací od tíživých myšlenek. Může pomoci při nervové úzkosti a obavách, používá se k navození meditativního rozpoložení a uklidnění.

Vůně pro lepší nádech

Může pomoci zklidňovat kašel a usnadňovat vykašlávání, zlepšit chrapot, ztrátu hlasu.

Vhodný do krému na ruce

Kombinace vlastností esenciálního oleje benzoin předurčuje tento olej k možné pomoci při popraskané a poraněné kůži, omrzlinách a drobných rankách.
Benzoin v krému je výtečný k ochraně rukou za studeného a vlhkého počasí.

Benefit pro pleť

Lze jej použít při kožních problémech jako je . U suché pokožky může napomáhat k zachování potřebné přirozené hydratace. Pro ošetření pleti nabízí možné protivráskové působení, napomáhá ke snížení viditelnosti jizev, strií a pomerančové kůže. Podporuje pružnost a mladistvý vzhled pokožky.

V parfémech i ústní hygieně

Kromě parfumářství, kde se uvádí, že byl součástí oblíbeného tuhého parfému anglické královny Alžběty I., výrobků pro náročnou pleť, je přidáván také do zubní hygieny. Využívá se též jako přírodní konzervant kosmetiky.

V potravinářství

Benzoin je součástí i potravinářského průmyslu, kde se jím ochucují nápoje, žvýkačky, bonbony nebo pudinky

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE BENZOIN

  • Může být inhalován jako pomoc pro **úlevu při nachlazení, od kašle .
  • Při masážích v nosném oleji zahřeje tělo i mysl.
  • Při relaxačních masážích v nosném oleji je benzoin používá jako možný pomocník k uvolnění stresu.
  • Benzoin Absolue je uklidňující a uzemňující.
  • Při práci s čakrami se doporučuje pro použití na kořenovou čakru. 
  • Pro aplikaci na pokožku nařeďte esenciální olej benzoi se za studena lisovanými rostlinnými oleji BEWIT.
  • Staňte se autorem a namíchejte si s BEWIT Essential Base Oil svůj ideální prostředek sestavený na míru potřebám vaší pleti.
  • Benzoin se dobře mísí s jinými pryskyřičnými oleji, jako je kadidlo nebo myrha.
  • Krásnou synergii vytváří i s dřevěnými oleji, jako je santalové dřevo a cedrové dřevo.
  • Benzoin má charakter podobný vanilce a má zvláštní afinitu k použití s citrusovými esenciálními oleji. Obzvlášť oblíbená je kombinace s „oranžovými“ oleji, které zahrnují sladký pomeranč, mandarinku a bergamot. 

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE BENZOIN

Benzoin v Bibli

Benzoin je jedním z olejů, o kterém se píše v Bibli. Někteří badatelé zastávají názor, že je zde uveden jako onycha, která byla tradičně známá svými uklidňujícími vlastnostmi a také vlivem na pokožku. Ve starověku ji používali ke zlepšení pleti a výživě pokožky, ale také k desinfekci, stejně jako byl užíván od poloviny 18. století k čištění a dezinfekci v nemocnicích.

Napříč staletími i světem

Na Dálném východě benzoin sloužil po staletí jako kadidlo a lék, čínští lékaři ho používali na dýchací a močové potíže. Prášková forma pryskyřice byla populární ve starém Řecku a Římě a používala se jako aromaterapeutický fixatér vonné vůně.

Jako součást balzámů

Benjaminová guma, jak je nazýván ve střední Evropě, se stala nejvýznamnější ingrediencí tzv. mnichova balzámu, který se používal na bolavou, popraskanou kůži a ve výparech k inhalaci při dýchacích potížích. Ve Francii se stal známý jako baume pulmonaire neboli plicní balzám.

Meditační účely

Ve starých civilizacích měl benzoin roli nejen léčivou ale i kultickou a byl pálen na chodidlech mrtvých, aby pomohl duši odejít do nebe, byl velmi oblíben pro meditační účely nomádů v Maroku. V hinduismu se používal při chrámových obětech. 

ZDROJE

[1] Lawless, Julia: The Encyclopedia of Essential Oils. London, Harper Thorsons, 2014, 47–48 s.
[2] Mojay, Gabriel: Aromaterapie pro léčení duše. Praha,, Nakladatelství Alternativa, 2019, 50–52 s. 

Český botanický název: Styrač benzoinový
Anglický název: Benzoin Absolute
Latinský název: Styrax benzoin
Země původu: Indonésie
Způsob výroby: Absolue/Solvent extracted
Použitá část rostliny: Pryskyřice

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: