Esenciální olej AMYRIS

79 Kč 679 Kč od 79 Kč
Varianta

Vůně je lehce dřevitá, sladká, balzámová. Meditativní povaha oleje podporuje tvůrčí energii, harmonizuje a upokojuje mysl. Oblíbený fixátor v parfumerii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ / BEWIT AMYRIS / AMYRIS BALSAMIFERA

AMYRIS (WEST INDIAN SANDALWOOD OIL)

Dřevitá, jemná, houževnatá vůně esenciálního oleje amyris navozuje příjemně hřejivou atmosféru. Pro svůj mírně sedativní charakter se stal také výbornou relaxační a meditační pomůckou. Povzbuzuje rovněž k otevřenosti a podporuje tvůrčí energii.

V parfumerii je velmi oblíbeným fixátorem, který výborně doplňuje ostatní vůně. Své nenahraditelné místo má i v péči o problematickou, suchou a stárnoucí pleť.

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z KŮRY STROMU AMYRIS

Amyris (Amyris balsamifera) - citrusový strom dorůstající do výšky až osmi metrů. Výsledný esenciální olej je získáván z jeho kůry šetrným procesem, destilací vodní parou.

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

Amyris je rovněž přezdíván jako indické santalové dřevo, a to kvůli podobnosti s vůní pravého santalového dřeva (Santalum album). Tyto dva druhy stromů si však nejsou nikterak botanicky příbuzné a z nich získávané pryskyřice mají odlišné chemické vlastnosti. Esence amyrisu není proto jeho plnohodnotnou náhradou v aromaterapii.

SLOŽENÍ

Esenciální olej amyris je přírodním koktejlem stovek biologicky aktivních látek. Avšak za stěžejní je považována látka zvaná Valerianol.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE AMYRIS

Pro hlubokou meditaci

Esenciální olej amyris je pro svou relaxační a uvolňující energii nenahraditelnou meditační pomůckou. Jeho vůně navozuje pocity klidu a napomáhá při rozvolnění nepříjemného napětí. Povzbuzuje rovněž k otevřenosti a podporuje tvůrčí energii.

Fixátor vůní

Esenciální olej amyris je díky své zemité vůni olíbený při výrobě parfémů, do kterých je přidáván pro stabilizaci vonných směsí. Hodí se především do kompozic pánských parfémů a zároveň působí mírně afrodiziakálně. Dobře se mísí například s benzoinem, kardamomem, kadidlem, santalovým dřevem či pačuli. Pár kapek lze přidat i do difuzéru, domácích mýdel a tělových olejů.

Rituální péče o pleť

Esenciální olej amyris bývá častou přísadou v kosmetických přípravcích určených pro suchou, stárnoucí, ale také problematickou pleť. Zředěný s nosným olejem dokáže pleť projasnit a sjednotit její tón.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE AMYRIS V KOSTCE

  • Vhodný k relaxaci a meditaci
  • Podněcuje kreativitu a intuici
  • V parfumerii se uplatňuje jako fixátor vůní
  • Po naředění s nosnou bází může být aplikován i na pleť a pokožku
  • Dobře se mísí například s benzoinem, kardamomem, kadidlem, santalovým dřevem či pačuli
  • Před aplikací na pokožku esenciální olej vždy důkladně nařeďte s BEWIT nosným olejem.

ŘEDĚNÍ PŘI APLIKACI NA POKOŽKU

Před aplikací na pokožku esenciální olej vždy důkladně nařeďte s BEWIT nosným olejem.

Počet
kapek*
Množství
nosného oleje [ml]
Základní ředění 5 30
10ml olejové parfémy 1 10
50ml pleťová séra a krémy 8 50
100ml pleťová séra 16 100
200ml tělové a masážní oleje 33 200

*1 kapka esenciálního oleje = cca 0,05 ml

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Ve stínu santalového dřeva

Pro svou hořlavou pryskyřici je dřevo amyrisu tradičně používáno k výrobě pochodní. Po dlouhou dobu bylo mylně považováno za santalové dřevo až do konce sedmnáctého století, kdy bylo zjištěno, že se jedná o botanicky absolutně rozdílný strom.

ZEMĚ PŮVODU: INDIE

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: