Esenciální olej AKÁCIE

755 Kč 88 Kč od 88 Kč
Varianta

Vůně je hřejivá, dřevitě květinová s pudrově balzamikovými tóny. Něžné afrodiziakum, které odvrací mysl od stresujících myšlenek a vytváří poklidnou intimní atmosféru. Výborná přísada do pleťové kosmetiky. Omlouváme se - tento esenciální olej je aktuálně vyprodaný.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ / BEWIT ACACIA / ACACIA NILOTICA

AKÁCIE (ACACIA, MIMOSA)

Jako takový je akáciový olej častou ingrediencí luxusních parfémů, kterým propůjčuje svou hřejivou, afrodiziakální, dřevitě květinovou vůni. Pro své slunečné tóny navíc navozuje dobrou náladu a odvrací mysl od stresujících myšlenek. Při úzkostech, pocitech vnitřního napětí a trudomyslnosti mnohdy může být tím nejpovolanějším pomocníkem. Výborná přísada do pleťové kosmetiky.

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z KVĚTŮ ACACIA

Akácie arabská (Acacia nilotica) je středně velký, stálezelený strom, který dokáže přežít i v extrémně suchých podmínkách. Výsledný esenciální olej je získáván z jeho květů šetrným procesem, destilací vodní parou.

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

Jsou květy Akácie, jakožto symbol ženské síly a citlivosti, v mnoha státech tradičním dárkem udělovaným na Mezinárodní den žen.

SLOŽENÍ

Esenciální olej z akácie je přírodním koktejlem stovek biologicky aktivních látek. Avšak za stěžejní jsou považovány látky zvané Menthol a D-Limonene.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE Z AKÁCIE

Mocné afrodiziakum

Nádherně žluté květy akácií rozkvétají zpravidla na podzim, kdy do svého okolí uvolňují omamnou vůni připomínající divokou mimózu. Ta nejenže působí jako velmi silné afrodiziakum, pro své příjemně prohřívající tóny navíc odvrací mysl od stresujících myšlenek.

Mnozí umělci nedají dopustit na její schopnost podpořit tvořivého ducha.

Něžná péče o pleť

Pro své možné adstringentní účinky může být akáciový olej výbornou přísadou i do pleťové kosmetiky. Kombinací s esenciálními oleji z jasmínu a růže můžete výhody akácie ještě umocnit.

Možná podpora při bolestech a zánětech

Dle mnohých studií může akáciový olej zmírnit i svalové křeče, bolest a redukovat záněty.

BENEFITY ACACIA ESENCIÁLNÍHO OLEJE V KOSTCE

  • Odvrací mysl od stresujících myšlenek
  • Navozuje dobrou náladu
  • Vytváří poklidnou intimní atmosféru
  • Působí jako afrodiziakum
  • Podporuje tvořivého ducha
  • Vykazuje možné adstringentní účinky
  • Může zmírnit svalové křeče, bolesti a záněty
  • Je vhodný pro smíchání s esenciálním olejem z jasmínu a růže

ŘEDĚNÍ PŘI APLIKACI NA POKOŽKU

Před aplikací na pokožku esenciální olej vždy důkladně nařeďte s BEWIT nosným olejem.

Počet
kapek*
Množství nosného
oleje [ml]
Základní ředění 5 30
10ml olejové parfémy 1 10
50ml pleťová séra a krémy 8 50
100ml pleťová séra 16 100
200ml tělové a masážní oleje 33 200


*1 kapka esenciálního oleje = cca 0,05 ml

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Akácie napříč staletími

Akácie je původem z vyprahlých oblastí Austrálie, kde se vyskytuje dodnes. Velmi důležitou byla i ve starém Egyptě a na Blízkém východě. Dodnes je pro své blahodárné působení využívána v mnoha tradičních medicínských systémech, včetně celosvětově proslulé Ájurvédy.

ZEMĚ PŮVODU: INDIE

ZDROJE

[1] Deshmukh SP. A Review on Acacia species of therapeutics importance. International Journal of Pharmaceutical and Biological Science Archive. Vol. 6, 2018, 24–34.

[2] Jennifer Peace Rhind. Aromatherapeutic blending: essential oils in synergy. London: Singing Dragon, 2016

[3] TISSERAND, Robert a Rodney YOUNG. Essential oil safety: a guide for health care professionals. Second edition. Edinburgh: Elsevier, 2013. ISBN 9780443062414.

SLOŽENÍ

Informace o oleji
Český botanický název:    --
Anglický název: BEWIT ACACIA
Latinský název: Acacia nilotica
Země původu: India
Část rostliny: Flowers
Způsob získávání: Steam distilled
Barva: Colorless to light yellow
Vůně: Characteristic
Fyzikální a chemické vlastnosti
Refraktometrický index: 1,4705
Hustota (při 20˚C): --
Viskozita (při 20˚C): --
Rozpustnost (při 20˚C): --
Bod vzplanutí: --
Vhodný do potravinářství:    Ne
CAS číslo: 9000-01-5
Šarže: AX2022/02

CERTIFIKÁTY

Akácie - AX2022/02

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: