Esenciální olej BERGAMOT SUN

Tip
Značka: Bewit
60 Kč 389 Kč 794 Kč od 60 Kč
Varianta

Vůně je svěží, sladce citrusová s lehce ovocnými tóny. Proslulý je pro své povznášející působení, pro které povzbudí k dobré náladě a optimismu. Osvěžující vzpruha pro pleť mastnou a unavenou. Citrusových esenciálních olejů už se v létě bát nemusíte. Konečně je tady SUN verze, se kterou můžete vyjít na sluníčko.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BERGAMOT (BERGAMOT ORANGE)

Unikátní sladce citrusová vůně bergamotu dokáže navodit povznášející a zároveň konejšivou atmosféru. Jeho hlavní terapeutická hodnota tkví v jeho působení na nervový systém, pro které může napomoci rozptýlit negativní myšlenky a povzbudit k neskonalému optimismu a dobré náladě. Zařaďte jej do pravidelných rituálů a vneste do svého života radost a lehkost. Především pro očistné vlastnosti je jako stvořený pro pleť mastnou a unavenou.

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z KŮRY PLODŮ BERGAMOTU

Citroník bergamotový (Citrus bergamia) - strom s vonnými květy dorůstající do výšky až pěti metrů. Známý je především pro své aromatické plody podobné citronu. Výsledný esenciální olej je získáván z kůry jeho plodů šetrným procesem, lisováním za studena. Furanokumariny jsou z oleje odstraněny opakovanou parní destilací.

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

Bergamot SUN esenciální olej je prostý přirozeně se vyskytujících látek zvaných furanokumariny, které mají tendenci zvyšovat citlivost kůže vůči UV záření.

SLOŽENÍ

Esenciální olej z bergamotu je přírodním koktejlem stovek biologicky aktivních látek. Avšak za stěžejní jsou považovány látky zvané D-Limonene, Linalyl acetate, Linalool.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE Z BERGAMOTU

Pro dobrou náladu

Nejpozoruhodnější schopností esenciálního oleje z bergamotu je jeho povznášející a konejšivé působení, pro které podporuje dobrou náladu a může napomoci rozptýlit negativní myšlenky.

Na unavenou pleť

Naředěný s nosným olejem může být bergamotový olej aplikován i na pleť. Především pro očistné vlastnosti je jako stvořený pro ošetření unavené a mastné pleti.

BENEFITY BERGAMOTOVÉHO ESENCIÁLNÍHO OLEJE V KOSTCE

  • Neobsahuje furanokumariny, které zvyšují citlivost kůže vůči UV záření
  • Navozuje klid a povznáší
  • Odvrací mysl od negativních myšlenek
  • Podněcuje dobrou náladu a optimismus
  • Zředěný s nosným olejem může být aplikován i na pleť
  • Dobře se kombinuje například s fenyklovým, heřmánkovým a ylang ylang olejem

ŘEDĚNÍ PŘI APLIKACI NA POKOŽKU

Před aplikací na pokožku esenciální olej vždy důkladně nařeďte s BEWIT nosným olejem.

Počet
kapek*
Množství
nosného oleje [ml]
Základní ředění 5 30
10ml olejové parfémy 1 10
50ml pleťová séra a krémy 8 50
100ml pleťová séra 16 100
200ml tělové a masážní oleje 33 200


*1 kapka esenciálního oleje = cca 0,05 ml

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Vůně čaje a kolínské

Podle některých zdrojů Kryštof Kolumbus dopravil bergamot z Kanárských ostrovů do města Bergamo v severní Itálii. Od té doby je nedílnou součástí tradičního italského lékařství. Na Středním východě je zase tradičně využíván na kožní neduhy spojené s mastnou pletí. Jako takový se Bergamot stal hlavní ingrediencí pánské kolínské a je zodpovědný za charakteristickou vůni známého čaje Earl Grey.

ZEMĚ PŮVODU: ITÁLIE

Informace o oleji
Český botanický název:    --
Anglický název: BEWIT® Bergamot SUN
Latinský název: Citrus bergamia
Země původu: Italy
Část rostliny: Peel
Způsob získávání: Cold pressed and steam distilled
Barva: Colourless
Vůně: Fresh, typical of fruit
Fyzikální a chemické vlastnosti
Refraktometrický index: 1,470
Hustota (při 20˚C): --
Viskozita (při 20˚C): --
Rozpustnost (při 20˚C): --
Bod vzplanutí: --
Vhodný do potravinářství:    Ne
CAS číslo: 89957-91-8
Šarže: AX2022/03

CERTIFIKÁTY

Bergamot SUN - AX2022/03

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: