Nakupte alespoň za 690 Kč a dopravu máte zdarma (platí do neděle 24.9.2023)!

Žlutý fluorit - kámen jednoty, intelektu a kreativity

386 Kč
Varianta

Fluorit je známý jako drahokam ochránce pro svou schopnost odvrátit negativní energii ostatních lidí. Fluorit může také pomoci nositeli najít duchovní klid a při meditaci. Je to kámen s pozitivní energií kolem sebe.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ŽLUTÝ FLUORIT - KÁMEN JEDNOTY, INTELEKTU A KREATIVITY

Fluorit, nazývaný také jako kazivec, je minerální forma fluoridu vápenatého, často označovaná jako fluoritový drahokam. Fluorit je jedním z nejsběratel­nějších a nejvyhledávaněj­ších krystalů na světě, byl pojmenován podle latinského slova „fluere", což znamená proudit, vyplývající ze schopnosti fluoritu působit jako tok mezi kovy.

Mezi náležiště v České republice se řadí Horní Slavkov, Cínovec, Krupka, Jáchymov, Harrachov. V zahraničí to je pak zejména Čína, Mongolsko, Korea, Pakistán, USA, Austrálie, Kanada, Argentina, Kolumbie, Peru, Mexiko, JAR, Kazachstán, Rusko, Anglie, Španělsko, Německo, Švýcarsko, Francie.

Žlutý fluorit, nazývaný také zlatý fluorit, je krystalem jednoty, intelektu a kreativity. Zvyšuje porozumění, logiku a intelektuální schopnosti a zároveň zvyšuje vlastní představivost a vynalézavost.

BENEFITY FLUORITU ŽLUTÉHO

  • Žlutý fluorit lze použít k nalezení „toho, co je ztraceno“,
  • Z astrologického pohledu souvisí s Kozorohem a Rybami.
  • V rámci čakerního systému - je to kámen solaru plexu.
  • Může být prospěšný pro stabilizaci skupinové energie,
  • Přináší ducha spolupráce a ochotu spolupracovat na společném dobru.

Dodá sebejistotu

Uvádí se, že žlutý fluorit může pomáhat k překonání sebeporaženeckých nálad nebo neustálé potřeby se porovnávat s ostatními. Snižuje žárlivost, která pramení z nejistoty a nedostatku lásky.

Kámen pro vědce

Zejména žlutý fluorit zvyšuje kreativitu a zvyšuje intelektuální myšlenkové procesy, což z něj činí vynikající kámen pro vědce, kteří zpracovávají praktické aspekty a detaily.

Říká se, že…

Fluorit zvláště posiluje zuby a kosti a pomáhá zmírnit osteoporózu, poškození držení těla a deformity. Pomáhá snižovat bolest, otoky a záněty spojené s artritidou, revmatismem, dnou a úrazem souvisejícím s kostmi a lze jej použít k obnovení pohyblivosti a zmírnění křečí. Žlutý fluorit aktivuje uvolňování toxinů z tukových depozit v buňkách těla a je pomocníkem pro vyrovnání hladin cholesterolu. Předpokládá se, že zmírňuje problémy jater a žaludku, žluči, střevních blokád nebo výrůstků a je podpůrným krystalem pro operace sešívání žaludku nebo kosmetickou chirurgii. Fluorit je krystal pro zmírnění duševních chorob a poruch frekvencí mozkových vln zvýšením elektrického náboje mozkových buněk a vyvážením chemie mozku. Pomáhá při řešení závratí a točení hlavy, rovnováhy a koordinace.

HISTORIE

Staří Číňané si fluoritu velmi vážili a to jak pro jeho krásu, tak i pro schopnost přinášet živé, jasné sny. Měli zato, že umístěním tohoto krystalu poblíž vaší postele (ne pod polštář) bude jeho energie vyzařovat do světa snů a způsobí, že budete mít krásné sny, takové, jaké jste nikdy nezažili.

Starověcí Egypťané používali fluorit k vyřezávání skarabů a soch božstev. Starověcí Římané používali k dekoraci. Pliny starší, starověký římský učenec a historik, miloval fluority natolik, že je uváděl jako své nejoblíbenější minerály.

Pojmenován byl v roce 1797 Carlem Antonio Galeani Napione a název vychází z latiny, fluere = „to flow“ , proudit. Termín fluorescence je odvozen od fluoritu, který tento účinek často výrazně projeví a týká se schopnosti fluoritu zářit ve tmě poté, co byl vystaven UV záření. Název fluoru také odvozuje svůj název od fluoritu, hlavního zdroje tohoto prvku.

SPECIFIKACE

Výška cca 80-110 mm.

Hmotnost 110-130 g.

Vybroušený do špičky.

Foto je pouze ilustrační. Každý polodrahokam je jedinečný originál a může se od fotografií lehce odlišovat svým tvarem a strukturou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: