Nakupte alespoň za 690 Kč a dopravu máte zdarma (platí do neděle 24.9.2023)!

Záhněda

386 Kč
Varianta

Záhněda, symbol propojení, symbolizuje zemi i nebe, materiálno i duchovno. Jedná se o mimořádně ochranný amulet, pomáhá chránit dům, auta a majetek před krádeží, poškozením a nehodami způsobenými lidskou chybou. Přináší sílu a stabilitu a pocit osobní hrdosti při chůzi po Zemi. Je vysoce uzemňujícím kamenem, vládne kořenové čakře, zlepšuje spojení uživatele s fyzickým světem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ZÁHNĚDA

Záhněda je drahokamová odrůda křemene hnědé barvy různých odstínů, které poukazují a přinášení spojení s přírodou. Pomůže uvolnit se, znovu se napojit na matku zemi, znovu získat klid. Jedná se o základní kámen, který podporuje bezpečnost a stabilitu. Záhněda se využívá jak ve zlatnickém průmyslu, tak v lidovém léčitelství. Jsou jí přisuzovány uklidňující a pročisťující účinky.

V České republice se nachází naleziště: Dolní Bory, Suky, Sklenné, Rousměrov, Liberecko, Dražice, Cínovec. Největšími nalezišti v zahraničí je Madagaskar, Brazílie, USA, Skotsko, Rakousko, Švýcarsko, Rusko, Ukrajina, Japonsko, Austrálie aj.

BENEFITY ZÁHNĚDY

  • Z astrologického pohledu přináleží ke znamení Kozoroha.
  • V rámci čakerního systému - vedlejší centra rukou a podle potřeby.
  • Záhněda podporuje i kořenovou čakru a jejím vyvážením poskytuje pocit stability a bezpečí, má silný uzemňující účinek.
  • Jedná se o jeden z nejsilnějších kamenů pro uvolňování nežádoucích energií v energetickém po­li.
  • Je to pozoruhodný nástroj pro soustředěnou modlitbu a hlubokou meditaci, duchovní obřady a rituály.

Záhněda uzemní

Záhněda pomáhá překonávat silnou závislost na hmotných předmětech, což odvádí od duchovního posunu, na druhé straně bývá oporou těm, kteří nejsou uzemnění, plavou v oblacích a mají problémy s materiálním světem kolem sebe.

Záhněda podpoří

Záhněda podporuje abstraktní myšlení, pomáhá nám naše záměry uvádět do života a nenechat se ničím odradit.

HISTORIE

Záhněda byla známá jako kámen moci. Pro dávné druidy byla posvátná a znamenala mocnou temnou sílu pozemských bohů a bohyň. To bylo také spojováno se starořeckou bohyní Hecate, bohyní magie. V jiných kulturách vedla duše k posmrtnému životu, sloužila v šamanistických rituálech a kmenových obřadech a byla využívána v magii a ve spojení s duchy nižších světů. V antické době byla záhněda nošena na znamení smutku, jeho překonávání a nové naděje. V arabském světě naopak symbolizovala věrnost a přátelství.

Záhněda je národní klenot Skotska, země s nejdelší historickou asociací s kamenem. Keltové, kteří začali kolonizovat Britské ostrovy kolem roku 300 př.n.l., těžili hnědošedý křemen v pohoří Cairngorm na skotské vysočině a nazývali tmavohnědé až černé krystaly, které našli, Morion, a žlutohnědé až šedohnědé krystaly Cairngorm po horách, kde se nacházely. Tyto kameny se nakonec staly prominentní ozdobou oděvu Highlander v podobě šperků, broží na rameno a kiltových špendlíků a jako silové kameny na rukojeti zbraní, zejména skotské dýky sgian dubh, „ponožkového nože“, který je stále jeho součástí.

Záhněda si získala popularitu během viktoriánské éry v Británii. V 19. století se často nosila ve smutečních špercích. Smuteční šperky byly dekorativní kusy, které nosili ti, kteří utrpěli ztrátu. Temné kameny se často nosily po obvyklou dobu jednoho až dvou let. Královna Victoria zahájila tento trend, když po smrti svého manžela, prince Alberta, nosila smuteční šperky.

SPECIFIKACE

Výška cca 80-100 mm.

Hmotnost cca 90-100 g.

Vybroušený do špičky.

Foto je pouze ilustrační. Každý polodrahokam je jedinečný originál a může se od fotografií lehce odlišovat svým tvarem, nebo strukturou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: