Nakupte alespoň za 690 Kč a dopravu máte zdarma (platí do neděle 24.9.2023)!

Turmalín

386 Kč 578 Kč od 386 Kč
Varianta

Je to kámen, který přinese vhled a pomůže vám objevit, co je ve vašem životě dobré. Turmalín vám dá vědět, kdy je příliš mnoho příliš mnoho, abyste se nakonec necítili vyčerpaní, přinese radost, uspokojení, nasazení a emoční stabilitu. Energie tohoto kamene nese sílu a vůli a poskytne ochranu před ničivými energiemi a špatnými vibracemi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

TURMALÍN

Turmalín je chemicky nejsložitější drahý kámen, zásaditý borokřemičitan, který obsahuje řadu prvků, přičemž kolísavost chemického složení ovlivňuje proměnlivost jeho barev.

Existuje několik turmalínových kamenů, které jsou bezbarvé, ale existují také modré, růžové, žluté a červené, černé turmalíny. Název nese podle sinhálského turamali nebo toramolli.

Naleziště v České republice jsou Dobrá voda u Velkého Meziříčí, Dolní Bory, Písek, Nová Ves, Stupná v J Čechách, Drahotín na Moravě. Mezi pozoruhodná místa s turmalínem patří USA, Zimbabwe, Tanzanie, Srí Lanka, Sibiř, Pákistán, Nigérie, Mosambik, Madagaskar, Keňa, Brazílie, Austrálie, Afrika a Afghánistán.

BENEFITY TURMALÍNU

  • Z astrologického pohledu přináleží do jednotlivých znamení podle odrůdy turmalínu.
  • V rámci čakerního systému - podle barvy nebo podle potřeby. Rezonuje s vaší kořenovou čakrou a poskytuje také dobrou energii uzemnění.
  • Kámen, který je díky své energetické vodivosti a bohatství minerálních látek silně dynamický, posilující a regenerující.
  • Turmalín podporuje laskavost a toleranci.
  • Pomáhá dosažní rovnováhy.

Pomocník do nepohody

Turmalín vám může pomoci vypořádat se s obtížnými lidmi, zejména na pracovišti. Pomůže vám uvolnit osobní sílu, která vás udrží motivované. Vytvoří ve vás silný závazek dokončit cíle a najít kreativní způsoby řešení problémů, které se během cesty vyskytnou. Turmalín je skvělý kámen, který lze použít v případě krize, protože rozptýlí negativitu, která vás obklopuje.
Tento kámen vám dodá trpělivost, stabilitu a povzbuzení.

Turmalín v lásce

Turmalín pomůže uvolnit emoční stres, dodá uklidňující energie, k plnému soustředění na všechny úžasné věci, které milostný život přináší.
Pomůže se posunout dál a osvobodit se ze spárů minulosti, přijmout to, co se stalo a vyrovnat se s tím.

HISTORIE

Kámen byl poprvé objeven holandskými obchodníky u západního pobřeží Itálie na konci 16. století nebo na počátku 17. století . V té době se předpokládalo, že zelené turmalíny jsou smaragdy. Teprve v 19. století si vědci uvědomili, že tyto kameny jsou jejich vlastními druhy minerálů.

Název turmalín pochází ze sinhálského výrazu „turmali“. Je to termín, který holandští obchodníci používali pro různobarevné oblázky obité vodou, které horníci našli v drahokamových štěrcích na Cejlonu. Toto jméno dostaly v té době všechny barevné krystaly na ostrově Cejlon. Tento zjednodušující název naznačuje neschopnost starověkých prodejců drahokamů odlišit turmalín od ostatních kamenů.

Ve skutečnosti v jednu dobu v historii byly růžové a červené turmalíny považovány za rubíny. Růžový turmalín mívá růžovější barvu než rubín. Nicméně je snadné pochopit, proč si lidé tak snadno pletou turmalín s jinými drahokamy: Jen velmi málo drahokamů odpovídá oslnivé škále barev turmalínu. Od bohaté červené až po pastelové růžové a broskvové barvy, intenzivní smaragdovou zeleň až po živou žlutou a hlubokou modrou, je rozsah barev tohoto klenotu bezkonkurenční. Brazilské objevy v 80. a 90. letech zvýšily přitažlivost turmalínu tím, že na trh přinesly nové intenzivní odstíny.

Lidé pravděpodobně používali turmalín jako drahokam po celá staletí, ale až do vývoje moderní mineralogie jej identifikovali jako nějaký jiný kámen (rubín, safír, smaragd atd.) na základě jeho zabarvení.

Uvádí se, že umělce měl turmalín podněcovat v inspiraci a mystiky ve spiritualitě.

SPECIFIKACE

Výška cca 80-110 mm.

Hmotnost větší 110-130 g.

Vybroušený do špičky.

Foto je pouze ilustrační. Každý polodrahokam je jedinečný originál a může se od fotografií lehce odlišovat svým tvarem a strukturou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: