Sodalit - kámen vysokých vibrací

386 Kč 578 Kč od 386 Kč
Varianta

Sodalit je talisman spisovatelů, známý pro schopnost zvýšit kreativitu a inspirace a jasnou komunikaci. Nazýván je kamenem básníka, kamenem kreativců i kamenem pravdy. Sodalit je kámen vhledu a duševního vylepšení, do mysli přináší klid a pořádek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

SODALIT

Sodalit je tektosilikátový minerál, má voskový lesk. Je součástí sodalitové skupiny s dalšími kameny, jako je lazurit a hauyne. Vyskytuje se v odstínech královské modré a fialové s bílým kalcitem, ale lze jej najít i bílý, žlutý, červený a zelený. Název se odvozuje od sodíku a řeckého lithos, kámen.

Popularitu získal v roce 1891, kdy byly nalezeny vklady v kanadském Ontariu. Protože tato ložiska byla objevena současně s návštěvou královské rodiny, je v Kanadě Sodalit někdy označován jako Princess Blue (modrá princezna). Kámen má vynikající energii, která přinese klid emocím a jasné myšlenky.

Naleziště v ČR: pouze mineralogické výskyty Naleziště v zahraničí: Barma, Indie, Korea, Angola, Zambie, Namibie, JAR, USA, Kanada, Brazílie, Grónsko, Bolívie, Rusko

BENEFITY SODALITU

  • z astrologického pohledu přináleží dle do znamení Panny a Střelce,
  • v rámci čakerního systému - čela,
  • může pomoci, pokud hovoříte na veřejnosti, a je vynikající pro obecnou komunikaci,
  • napomáhá rozvíjet intuici,
  • pomáhá budovat sebeúctu a uklidňuje paniku,
  • podporuje racionální myšlení, objektivitu, pravdu,
  • přináší emoční rovnováhu a napomáhá uklidnit záchvaty paniky,
  • zvyšuje sebeúctu, sebepřijetí a sebevědomí.

Kámen vhledu

Sodalit je kámen vhledu a duševního vyladění. Tyto vibrace jsou klíčem k prohloubení intuice. Pomáhá překonat mentální překážky, se kterými se můžeme denně potýkat. Sodalit zvyšuje vaše duševní schopnosti pomáhá rozlišovat slabé a silné stránky.

Kámen vysokých vibrací

Sodalit také pomáhá při rozvoji něčí intuice. Vysoké vibrace kamene pomáhají porozumět sami sobě a tomu, na čem je třeba pracovat. Práce se sodalitem pomáhá rozšířit komunikační centrum, aby vyslovilo vnitřní myšlenky, kterým občas nerozumíme. Sodalit spojuje krční čakru a čakru třetího oka a pomáhá nám lépe porozumět myšlenkám a komunikovat správným způsobem.

HISTORIE

Poprvé byl objeven Evropany v Grónsku v roce 1811. Dodatečně byl však identifikován i u Karalské civilizaci (2600-2000 př. n.l.) poblíž Limy v Peru, která ho využívala pro obchodní účely.

ZDROJE

https://www.charmsoflight.com/sodalite-healing-properties

https://thecrystalcouncil.com/crystals/sodalite

https://www.healing-crystals-for-you.com/sodalite.html

SPECIFIKACE

Výška cca 80-100 mm.

Hmotnost cca 60-140 g.

Vybroušený do špičky.

Foto je pouze ilustrační. Každý polodrahokam je jedinečný originál a může se od fotografií lehce odlišovat svým tvarem, nebo strukturou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: