Nakupte alespoň za 690 Kč a dopravu máte zdarma (platí do neděle 24.9.2023)!

Lapis lazuli - kámen meditace

578 Kč
Varianta

Lapis lazuli je jedním z nejvyhledáva­nějších kamenů používaných od začátku historie člověka. Jeho hluboká nebeská modrá barva je symbolem cti, bohů a moci, ducha a vize. Je to univerzální symbol moudrosti a pravdy. Je ceněn jako kámen přátelství a lásky. Je to kámen kontemplace a meditace.

Detailní informace

Detailní popis produktu

LAPIS LAZULI

Lapis lazuli je hornina obsahující více minerálů, většinou tento starověký klenot obsahuje tři minerály v různém množství: lazurit, kalcit a pyrit. Někdy také obsahuje jednu nebo více z dalších látek - diopsid, amfibol, živec a slídu.

Víceméně se však uvádí, že lapis lazuli je intenzivně modrý kámen z temně modrého lazuritu, kalného bílého kalcitu, jiskřivého pyritu a dalších minerálů a tato krásná směs textur dodává lapis lazuli charakteristický vzhled.

Jeho název byl odvozen z latinského slova „lapis“, což znamená „kámen“, a z arabského a perského slova „lazaward“, což byl perský název pro modrý kámen lapis, stejně jako název jeho těžebního místa.

Jeho nejznámější zdroj je hluboko v horách moderního Afghánistánu.

Lapis je také považován za drahokam, který spojuje hmotnou a duchovní sféru a odkrývá zázraky kosmu těm, kteří hledají jeho léčivou energii. V České republice není známo. Největšími nalezišti v zahraničí je Afganistán, Pakistán, Chile, Rusko, Barma, Indie.

BENEFITY LAPIS LAZULITU

  • Z astrologického pohledu přináleží znamení Střelce a Panny, Ryb, Kozoroha a Vodnáře.
  • V rámci čakerního systému - hrdla a čela.
  • Dává pocit bezpečí a jistoty.
  • Pomáhá prorážet bariéry všeho druhu.
  • Tiší pocity strachu a nejistoty.

Kámen kontemplace a meditace

Lapis lazuli je kámen kontemplace a meditace. Královská modř tohoto kamene symbolizuje duchovní hloubku, probouzí lásku, která nezná připoutání, otevírá duši nekonečnosti věčného vesmíru. Usínáme-li s tímto kamenem , vzbuzuje v nás nadpozemské sny.

Učí intuici

Dává pocit bezpečí, schopnost intuice, učí rozpoznávat drobné signály intuice, tiší pocity strachu a nejistoty.

HISTORIE

V dávných dobách byl lapis lazuli byl velmi ceněný díky své krásné barvě a od ní odvozenému cennému ultramarínovému barvivu. Lapis lazuli je jedním z nejstarších neprůhledných drahokamů v historii, uvádí se, že je používán více než 6500 let.

Lapis lazuli patřil k nejcennějším kamenům Egypta, získával se z 1 z nejstarších dolů na světě, jehož počátek se datuje do doby 4000 př. n.l. a používaný je dodnes. Lapisem byl vyložen i zlatý sarkofág krále Tutanchamona, stejně jako další pohřební ozdoby egyptských králů a královen. Prášek z lapis byl používán římskými, perskými a čínskými ženami k malování obočí. Od dob starověkého Řecka až po renesanci byl lapis rozmělňován na práškový trvanlivý pigment zvaný ultramarín, který byl používán k výrobě **intenzivní modré barvy známé z mnoha slavných olejomaleb. Ultramarínovou modř používali malíři rovněž k namalování šatů Marie Nazaretské na stěnách a stropech v Sixtinské kapli a dalších kostelů.

Bibličtí vědci se domnívají, že odkazy ve Starém zákoně na „safír“ ve skutečnosti hovoří o lapis lazuli, protože safírový drahokam nebyl na středním východě té doby známý. Mezitím v Jižní Americe předkolumbovské kultury obchodovali a válčili o lapis lazuli z dolů v dnešní Argentině a Chile. Sumerové věřili, že duch jejich bohů žije v tomto kameni, zatímco staří Egypťané viděli v lapis lazuli symbol noční oblohy. Od nejstarších dob je lapis lazuli spojován se silou a odvahou, královskou hodností a moudrostí, intelektem a pravdou. Od starověku se lapis lazuli nosil ve víře, že odrazí zlo. Ve starověkém Egyptě se práškovalo a nosilo kolem očí, aby se zlepšil zrak.

SPECIFIKACE

Hmotnost cca 100-120 g.

Vybroušený do špičky.

Foto je pouze ilustrační. Každý polodrahokam je jedinečný originál a může se od fotografií lehce odlišovat svým tvarem, nebo strukturou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: