Nakupte alespoň za 690 Kč a dopravu máte zdarma (platí do neděle 24.9.2023)!

Křišťál - kámen kamenů

386 Kč 578 Kč od 386 Kč
Varianta

Křišťál, kámen kamenů, byl považován za účinný talisman s magickými schopnostmi. Symbolizuje světlo na Zemi, jeho očistnou energii. Urychluje výměnu energií, negativní stahuje a pozitivní nabíjí. Zvyšuje účinek ostatních kamenů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

KŘIŠŤÁL - nejrozšířenější minerál

Křišťál je výskytem jeden z nejrozšířenějších minerálů. Od dávných časů se těšil velké oblibě. Slovo „krystal“ pochází z řeckého krustallos, což znamená „ledový krystal“, protože si lidé mysleli, že krystaly křemene jsou kousky ledu, které byly zmrzlé tak hluboce, že se nemohly znovu roztavit.

Slovo „quartz“ je odvozeno z německého slova „Quarz“, což odpovídá českému výrazu tvrdý.

Nejlepší křišťál má jasnost a lesk vody a v průběhu historie se používal k vyřezávání dekorativních předmětů a mís. Dnes je nejčastěji vsazen do šperků, kde je oceňován pro svou čistotu.

V České republice se nachází v okolí Nové Paky, Příbrami, u Žulové v Jeseníkách, u Sobotína v Krušných horách, v J. Čechách atd. Největšími nalezišti v zahraničí je Madagaskar, Brazílie, Indie, USA, Srí Lanka, Rakousko, Švýcarsko, Rusko, Ukrajina, Polsko aj.

BENEFITY KŘIŠŤÁLU

  • Z astrologického pohledu přináleží ke znamení Lva, Kozoroha, Vodnáře.
  • V rámci čakerního systému - pro všechny čakry, nejvíce však temene a čela.
  • Je spojován s novými začátky, je to kámen pro duben, kdy se začínají objevovat náznaky jara, a drahokam spojený s pondělkem, začátkem pracovního týdne.
  • Používáme jako prevenci - nosíme kámen, vytváříme křišťálovou vodu.

Křišťál průvodce

Křišťál učí vidět se takové, jací skutečně jsme. Pomáhá odstraňovat karmické zátěže. Je známý jako kámen síly a zesiluje energii nebo záměr, chrání před negativitou, naladí se na vyšší já, posiluje auru. Křišťál je univerzálním prostředkem na všechny potíže. Pokládáme ho na oslabené čakry, které odblokovává a podporuje průchodnost energie.

Křišťál harmonizátor

Křišťál by neměl chybět v žádném obydlí, kde je zapotřebí výměny energie. Působí harmonicky, ovlivňuje mezilidské vztahy v rodině, může působit jako ochrana před elektrickým smogem a zářením, vyrovnává patogenní zóny.

HISTORIE

Ve starém Řecku se věřilo, že jde o zkamenělý led svatých vod, který nikdy neroztaje. Starověcí Římané ho používali proti horečkám a na utišení bolesti. Budhismus ho považoval za jednu ze 7 drahocenností, za kámen duchovního poznání a čistoty. Tibeťané ho používali jako lék na otevřené rány, Japoncům symbolizoval trpělivost, moudrost, Indiáni ho používali při komunikaci s duchovním světem. Šamani v Austrálii s jeho pomocí přivolávali déšť.

Křesťanství vnímá křišťálovou kouli jako Boží bílé světlo, je v něm obsaženo celé spektrum barev, stejně jako v duze po dešti. Ve středověku byl drcen na prášek a využíván proti úplavici, průjmu, kolikám a dně. Oblázek v ústech mírnil žízeň a položen na jazyku měl mírnit teplotu.

Lidí všech kultur ho ctili a všestranně prakticky využívali. Nošení křišťálu bylo vždy spojeno s rovnováhou, jasností a energií a připisovalo se mu přínos pro celkové zdraví a duchovní pohodu.

SPECIFIKACE

Výška cca 80-100 mm.

Hmotnost cca 80-130 g.

Vybroušený do špičky.

Foto je pouze ilustrační. Každý polodrahokam je jedinečný originál a může se od fotografií lehce odlišovat svým tvarem, nebo strukturou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: