Citrín - kámen slunce

386 Kč 578 Kč od 386 Kč
Varianta

Citrín je kamenem rovnováhy a harmonie. Do neklidu vnáší mír, konejšivé teplo, do chladu a letargie oživující žár. Je to energizující krystal, je naplněn posilující sluneční energií. Citrín přitahuje hojnost a osobní sílu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

CITRÍN - KÁMEN SLUNCE

Přírodní citrín se oproti ostatním křemenným druhům se vyskytuje vzácně.

Slovo citrín pochází z řeckého slova, které znamená citron, protože mnoho z prvních nalezených krystalů mělo barvu podobnou citronům. V protikladu k tepelně zpracovanému ametystu, který je sytě žlutý, má pravý citrín obvykle velmi slabé zabarvení. Od nepaměti byl ctěn jako kámen slunce. Obdaruje klidem a vyrovnaností.

Mezi náležiště v České republice se řadí okolí velkého Meziříčí a Dolních Borů, Liberecko.

V zahraničí to je pak zejména Francie, Británie, Rusko, Madagaskar, Španělsko, USA a Brazílie aj.

BENEFITY CITRÍNU

  • Z astrologického pohledu přináleží do znamení Lvů, Blíženců, Panny, Býka.
  • V rámci čakerního systému - je to kámen solaru plexu, pupeční čakry.
  • Citrín je vhodným kamenem pro vyrovnání všech čaker.
  • Má schopnost očistit a energizovat všechny čakry.
  • Citrín je dobrý kámen pro očištění aury.
  • Kámen pro zimní listopadový měsíc, osloví nás tím, že když se blíží temné zimní noci, může to být čas, kdy nejvíce toužíme po světle.

Prosvětlí obydlí

Citrín je úžasný kámen, který prozáří váš domov, zvláště jestli máte kouty, které potřebují prosvětlit. Citrín jako sluneční paprsek prosvětlí vše a vytvoří jedinečnou atmosféru v celém obydlí.

Kámen obchodníků

Citrín známý také jako „kámen obchodníků“, pomáhá vám více se projevovat, je vhodné jeho umístění na pracoviště, může podpořit k pracovním úspěchům, k prosperitě. Jako kámen, který odstraňuje negativitu a stres, je tajnou zbraní ve světě podnikání nebo jednoduše přitahuje přesně to, co potřebujete a chcete.

Pohlcuje negativitu

Díky energii i barvě je citrín spojován se sluncem. Je to kámen, který vyhání temnotu a noční strach a pomáhá chránit před negativními lidmi, zvyšuje intuici.

HISTORIE CITRÍNU

Již několik staletí př. n.l. byl zlatý lesk citrínu obdivován a oblíben jak dekorační drahokam. Starověcí řečtí a římští klenotníci citrínem zdobily prsteny. Ve středověku byl citrín považován za léčivý amulet schopný léčit jed. Skotové zdobili citrínem své dýky. Oblíbeným kamenem byl i královny Viktorie, která jimi měla vykládané kostýmy. Později, v éře hollywoodské hvězdy Grety Garbo, byly ve stylu art deco předváděny šperky s citrínem na červeném koberci.

SPECIFIKACE

Výška cca 80-110 mm.

Hmotnost menší cca 80-100 g, větší 110-130 g.

Vybroušený do špičky.

Foto je pouze ilustrační. Každý polodrahokam je jedinečný originál a může se od fotografií lehce odlišovat svým tvarem a strukturou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: