Aventurín - kámen štěstí

386 Kč 578 Kč od 386 Kč
Varianta

Aventurín je křišťálem štěstí. Je to silně pozitivní kámen, který podle všeho přitahuje hojnost. Rozsévá tichou radost a klid. V neklidných dobách navrátí naději a poskytne vnitřní nerušený klid.

Detailní informace

Detailní popis produktu

AVENTURÍN - KÁMEN ŠTĚSTÍ

Aventurín jako většina zelených kamenů navozuje těsné spojení s přírodou, s její oživující energií. Aventurín je forma křemene známá svými jasnými inkluziemi, které mu dodávají třpytivý vzhled, kterému se říká „aventurescence“. Aventurescence je díky přítomnosti fuchsitu nesoucího chrom, který krystalu dodává stříbřitě zelený nebo stříbřitě modrý lesk. Inkluze hematitu nebo goethitu vytvářejí oranžové a hnědé krystaly. Avanturin lze tedy nalézt v různých barvách, jako je oranžová, modrá, šedá, hnědá a žlutá, nejčastěji je však zelený.

Z italského „a ventura“, což znamená náhoda (avanturínské sklo, tj. sklo s malými barvivými inkluzi mědi, bylo poprvé náhodně připraveno v 18. století italským sklářen z ostrova Murano u Benátek).

Naleziště v zahraničí: Indie, Brazílie, Kolumbie, Tanzanie, Zimbabwe, Rusko, Rakousko.

BENEFITY AVENTURÍNU

  • Z astrologického pohledu přináleží do znamení Býka, Raka a Střelce.
  • Rakovi, kteří bývají náchylní ke strachu a vlnám úzkosti a aventurín může tyto pocity a myšlenkové vzorce pomoci vyčistit.
  • V rámci čakerního systému přináleží čakře srdce.
  • Bývá označován jako kámen štěstí, ale i jako „kámen hazardních hráčů“, protože často může přinést štěstí v hazardních hrách nebo soutěžích.
  • Může pomoci snížit nemotornost.
  • Podporuje vděčnost a optimismus.
  • Může pomoci neutralizovat geopatické nebo elektromagnetické napětí.

Kámen příležitosti

Zelený aventurin je známý jako „kámen příležitosti“. Je považován za nejšťastnější ze všech krystalů a přináší štěstí v mnoha různých formách, ať už jde o finanční štěstí, štěstí ve vztazích nebo prostě štěstí v čemkoli, co člověk dělá.

Kámen optimismu

Avanturin je také známý tím, že pomáhá narušit nezdravé vzorce a návyky, podporuje růst a změny. Přináší optimismus, kreativitu, sebevědomí a motivaci. Pomáhá také těm, kteří jsou v životě překonáni překážkami, vytrvají a překonají překážky. Je známo, že má uklidňující vibrace pro mysl a tělo.

HISTORIE

Aventurín byl poprvé objeven v 18. století. Jeho název pochází z italštiny „ventura“ nebo „all'avventura“, což znamená „náhodou“. Jednoho dne pracovník omylem upustil kovové piliny do sudu s tajícím sklem. Když sklo vychladlo, velmi se jim zalíbilo a následně bylo používáno k výrobě šperků, protože v sobě mělo krásné, náhodné duhové jiskry. Název „aventurin“ dostal později přírodní kámen, protože vypadal jako toto sklo.

SPECIFIKACE

Výška cca 80-110 mm.

Hmotnost menší cca 80-100 g, větší 110-130 g.

Vybroušený do špičky.

Foto je pouze ilustrační. Každý polodrahokam je jedinečný originál a může se od fotografií lehce odlišovat svým tvarem a strukturou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: