Ametyst Chevron

386 Kč 578 Kč od 386 Kč
Varianta

Ametyst je mimořádně silný kámen, působí jak na fyzické, tak duchovní úrovni. Tento polodrahokam dodává pocit klidu a rovnováhy, uklidňuje negativní myšlenky. Má silnou očistnou moc.

Detailní informace

Detailní popis produktu

AMETYST CHEVRON

Ametyst je po celé věky vysoce ceněn pro svou krásu a legendární schopnosti uklidňovat mysl a emoce. Dnes je vnímám jako polodrahokam, ale v historii to byl „drahokam ohně“, drahý kámen cenově srovnatelný s diamantem. V době Římské říše byl ametyst více ceněn než zlato.

Nese v sobě energii ohně a vášně, kreativitu a duchovnost a střídmost.

Ametyst je fialová odrůda křemene, jeho zabarvení se pohybuje v odstínu od světle červenofialové po tmavě fialovou a může být průhledný nebo neprůhledný. Sytost zabarvení závisí od množství železa.

Název vznikl podle z řeckého slova menthy - medovina, která byla tehdy opojným nápojem, proto slovo amethy můžeme přeložit jako neopojný, neboť staří Řekové věřili v jeho protiomamnou moc.

V České republice se nachází v Podkrkonoší, na křemenných žilách u Bochovic a Hostákova na Třebíčsku, Ciboušov v Krušných horách. Největšími nalezišti v zahraničí je Madagaskar, Brazílie, Indie, USA, Srí Lanka, Rusko, Bolívie, Kanada, Mexiko, Barma, Zair, Austrálie, Německo aj.

BENEFITY AMETYSTU

  • Z astrologického pohledu přináleží dle Babyloňanů do znamení skopce, dle starověkých Řeků do znamení Kozoroha, a podle jiných pramenů do Ryb, Střelce nebo Panny.
  • V rámci čakerního systému - je to kámen temene a podle potřeby ostatních čaker.
  • Ametyst byl vždy spojován s únorem a je to tradiční kámen toho měsíce.
  • Stimuluje korunní čakru a uklidňuje myšlenky, je mocnou pomůckou při meditaci.
  • Pro očistu bytových prostor se doporučuje společně s křišťálem a růženínem.

Ametyst pro všechny

Ametyst je jedním z nejúčinnějších a nejsilnějších krystalů pro lidi, rostliny a zvířata. Přírodní ametysty jsou obzvláště užitečné tam, kde rostliny nerostou, zvířata odmítají sedět, člověk se necítí dobře. Ametyst nese sílu, zbavit obydlí negativní energie, což z nich dělá ty nejvhodnější polodrahokamy pro očistu domova.

Kámen duchovní čistoty a meditace

Ametyst je jedním z nejspirituál­nějších kamenů. Otevírá cestu pro rozvoj intuice, přináší intuitivní sny. Je vnímám jako most mezi zemí a nebem, duší i duchovnem, odvrací myšlenky od světského k hlubšímu poznání.

Symbol proměny

Otevírá mnoha tajemství života. Osvětluje denní vize, noční sny, prosvětluje pohled do budoucna. Jako kámen očisty v nás probouzí vůli, odhodlání a odvahu opustit staré návyky, představy a emoce a nahradit je novými.

HISTORIE

Řekové věřili, že ametyst může zabránit opilosti a závislosti na alkoholu. K tomu údajně pomáhal kamínek ametystu vložený do pohárku na víno. Aristoteles ho doporučoval jako zaručeně účinný prostředek proti opilosti. Později byl považován za kámen cudnosti a zdrženlivosti. Ve středověku byl oblíben církevními hodnostáři. V biskupském prstenu manifestoval oduševnění a vnitřní čistotu. Středověcí lovci nosili amulety ametystu, aby byli chráněni před nemocemi a nalezli nové cesty.

SPECIFIKACE

Výška cca 80-110 mm.

Hmotnost 110-130 g.

Vybroušený do špičky.

Foto je pouze ilustrační. Každý polodrahokam je jedinečný originál a může se od fotografií lehce odlišovat svým tvarem, nebo strukturou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: