Nakupte alespoň za 690 Kč a dopravu máte zdarma (platí do neděle 24.9.2023)!

BEWIT ŽÍNKA STŘEDNÍ - biobavlněná multifunkční žínka

188 Kč
Varianta

Multifunkční žínka pro odlíčení, čištění pleti a mytí celého těla. Vhodné také pro mytí a šetrnou péči o děti i miminka.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIOBAVLNĚNÁ ŽÍNKA STŘEDNÍ S LÁSKOU ŠITÁ V MALEBNÉ CHALOUPCE V OBCI LÍSKA U ČESKÉ KAMENICE

Žínka je hebká, jemná, vhodná pro odlíčení, čištění pleti a mytí celého těla. Je šetrná k pleti a je proto ideální pro každodenní použití i na velmi citlivé pokožkyDíky hustotě biobavlněného aksamitu čistí pleť, či tělo důkladně a šetrně. Navíc je látka, z níž je vyrobena, před stříháním vysrážena a tak je následné seprání jen minimální.

Žínka je pratelná a proto jí můžete používat opakovaně. Respektuje tak princip udržitelnosti, jehož cílem je zlepšování kvality života, ovšem s myšlenkou ochrany přírody a její rozmanitosti i pro další generace. Nákupem tohoto produktu podporujete hodnoty v souladu s životním stylem podporujícím a respektujícím přírodu.

PROMYŠLENÝ STŘIH ŽÍNKY

Velmi precizní vnitřní zpracování a kvalitní švy zajistí udržení tvaru a zabrání třepení i po opakovaném dlouhodobém používání.

Žínka má promyšlený střih, který slouží jako kapsa. Díky tomu neklouže z prstů a práce s ní je velmi komfortní. Kapsa na prsty je oboustranná, tím se zvětší komfortní funkční plocha pro péči o pleť a tělo.

Žínka je opatřena poutkem a tak si jí můžete po vyprání pověsit na libovolné místo pro proschnutí.

Rozměr a střih umožňuje využití jak pro čištění pleti, či těla, tak také pro masáže.

ŽÍNKA STŘEDNÍ A BEWIT CLEANSER - IDEÁLNÍ SPOJENÍ PRO KAŽDODENNÍ ČIŠTĚNÍ PLETI

Žínku můžete využít v prvním kroku péče o vaší pleť, a to pro čištění očního okolí a také celé tváře. Na navlhčenou a vymačkanou žínku naneseme 1-2 pumpičky BEWIT CLEANSERU a pokožku důkladně vyčistíme. Pro ještě dokonalejší výsledek, doporučujeme před samotným čištěním, navlhčit pleť vybranou BEWIT esenciální vodou. Obdobně jako u pleti, můžete postupovat také při čištění celého těla.

RUČNĚ VYROBENO V ČESKÉ REPUBLICE

Spolupracujeme s českými švadlenkami, se kterými společně vyvíjíme a vyrábíme kvalitní znovupoužitelné kosmetické doplňky. Skloubením kvalitního zdravotně nezávadného materiálu a zlatými českými ručičkami, vznikají produkty té nejvyšší kvality. Zakoupením našich kosmetických doplňků podporujete ruční výrobu v České republice.

ROZDÍL MEZI KONVENČNÍM PĚSTOVÁNÍM BAVLNY A BIOBAVLNY

Konvenční pěstování představuje obrovskou zátěž pro přírodu

Cílem konvenčního pěstování bavlny je hlavně maximální vyprodukované množství bez ohledu na přírodu a zdraví lidí. V Asii je běžnou praxí využívání práce dětí.

Běžné pěstování bavlny je spojené s využíváním velkého množství pesticidů a syntetických hnojiv. Uvádí se, že na výrobu jednoho trička je spotřebováno kolem půl kila pesticidů a syntetických hnojiv. Výsledný produkt pak obsahuje až 40% těchto chemikálií. Nutno dodat, že většina z nich je karcinogenních.

Velcí pěstitelé chemií nešetří. Bavlníky představují pouze 3% obdělávané půdy ale spotřebují 23% vyrobených pesticidů, umělých hnojiv a defoliantů. Výroba bavlny tak v důsledku představuje až 20% z celkového průmyslového znečištění.

Lidé zaměstáni na bavlníkových polích v rozvíjejících se zemích často pracují v nehumánních podmínkách. Na poli stráví 12 i více hodin denně, jsou vystaveni toxickým výparům, nemají k dispozici moderní technické pomůcky. Paradoxem je, že pěstování bavlny spotřebovává spoustu tepla a vody, mnohem více než jiné plodiny, přitom v těchto oblastech lidé často “žízní”.

K přírodě šetrná výroba organické bavlny

Pokud zvolíte organickou bavlnu, můžete si být jisti, že postup při pěstování a výrobě probíhá velmi odlišným způsobem oproti konvenčnímu textilu.

Pěstování, sklizeň a výroba organické bavlny probíhá v lidských podmínkách a bez využití chemikálií.

Organická bavlna neobsahuje alergeny, toxické a rakovinotvorné látky. Navíc vyniká jemností a hebkostí.

Jak poznáte, že je produkt vyroben z organické bavlny? Bývá označen značkami Fair trade, Bio, či organic, nebo také nese označení standardem GOTS (Global Organic Textile Standard).

Trend posledních let ukazuje rostoucí zájem o produkty z organické bavlny. Lidé si začínají uvědomovat neblahé dopady konvenční výroby na přírodu a populaci.

SPECIFIKACE

  • Rozměr 130 mm x 160 mm
  • Barva přírodní
  • Pratelný, znovupoužitelný, sustainable/u­držitelný, bio, ruční práce
  • Materiál: biobavlněný aksamit z obou stran
  • 2 vrstvy
  • Opatřeno logem BEWIT formou textilního poutka s pracími symboly
  • Český produkt

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: