Nakupte alespoň za 690 Kč a dopravu máte zdarma (platí do neděle 24.9.2023)!

BEWIT TAMPON LUXURIOUS - biobavlněný odličovací a čistící tampon s poutkem

80 Kč
Varianta

Hebký odličovací a čistící tampon z biobavlněného aksamitu s poutkem na pověšení. Průměr 9 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIOBAVLNĚNÝ TAMPON S LÁSKOU ŠITÝ V MALEBNÉ CHALOUPCE V OBCI LÍSKA U ČESKÉ KAMENICE

Tampon Luxurious je hebký, jemný odličovací a čistící tampon. Je šetrný k pleti a je proto vhodný pro každodenní použití i na velmi citlivé pokožky.

Díky hustotě biobavlněného aksamitu čistí pleť důkladně a šetrně. Švy tamponu jsou předšité, tedy schované uvnitř a tak jsou tampony ještě příjemnější na omak a při kontaktu s kůží.

Tampon Luxurious je pratelný a proto jej můžete používat opakovaně. Respektuje tak princip udržitelnosti, jehož cílem je zlepšování kvality života, ovšem s myšlenkou ochrany přírody a její rozmanitosti i pro další generace.

Nákupem tohoto produktu podporujete hodnoty v souladu s životním stylem podporujícím a respektujícím přírodu.

TAMPON LUXURIOUS A BEWIT CLEANSER - IDEÁLNÍ SPOJENÍ PRO KAŽDODENNÍ ČIŠTĚNÍ PLETI

Tampon Luxurious můžete využít v prvním kroku péče o vaší pleť, a to pro čištění očního okolí a také celé tváře. Na navlhčený a vymačkaný odličovací tampon naneseme 1-2 pumpičky BEWIT CLEANSERU a pokožku důkladně vyčistíme. Pro ještě dokonalejší výsledek, doporučujeme před samotným čištěním, navlhčit pleť vybranou BEWIT esenciální vodou.

RUČNĚ VYROBENO V ČESKÉ REPUBLICE

Spolupracujeme s českými švadlenkami, se kterými společně vyvíjíme a vyrábíme kvalitní znovupoužitelné kosmetické doplňky. Skloubením kvalitního zdravotně nezávadného materiálu a zlatými českými ručičkami, vznikají produkty té nejvyšší kvality. Zakoupením našich kosmetických doplňků podporujete ruční výrobu v České republice.

ROZDÍL MEZI KONVENČNÍM PĚSTOVÁNÍM BAVLNY A BIOBAVLNY

Konvenční pěstování představuje obrovskou zátěž pro přírodu

Cílem konvenčního pěstování bavlny je hlavně maximální vyprodukované množství bez ohledu na přírodu a zdraví lidí. V Asii je běžnou praxí využívání práce dětí.

Běžné pěstování bavlny je spojené s využíváním velkého množství pesticidů a syntetických hnojiv. Uvádí se, že na výrobu jednoho trička je spotřebováno kolem půl kila pesticidů a syntetických hnojiv. Výsledný produkt pak obsahuje až 40 % těchto chemikálií. Nutno dodat, že většina z nich je karcinogenních.

Velcí pěstitelé chemií nešetří. Bavlníky představují pouze 3 % obdělávané půdy ale spotřebují 23 % vyrobených pesticidů, umělých hnojiv a defoliantů. Výroba bavlny tak v důsledku představuje až 20 % z celkového průmyslového znečištění.

Lidé zaměstáni na bavlníkových polích v rozvíjejících se zemích často pracují v nehumánních podmínkách. Na poli stráví 12 i více hodin denně, jsou vystaveni toxickým výparům, nemají k dispozici moderní technické pomůcky. Paradoxem je, že pěstování bavlny spotřebovává spoustu tepla a vody, mnohem více než jiné plodiny, přitom v těchto oblastech lidé často “žízní”.

K přírodě šetrná výroba organické bavlny

Pokud zvolíte organickou bavlnu, můžete si být jisti, že postup při pěstování a výrobě probíhá velmi odlišným způsobem oproti konvenčnímu textilu.

Pěstování, sklizeň a výroba organické bavlny probíhá v lidských podmínkách a bez využití chemikálií.

Organická bavlna neobsahuje alergeny, toxické a rakovinotvorné látky. Navíc vyniká jemností a hebkostí.

Jak poznáte, že je produkt vyroben z organické bavlny? Bývá označen značkami Fair trade, Bio, či organic, nebo také nese označení standardem GOTS (Global Organic Textile Standard).

Trend posledních let ukazuje rostoucí zájem o produkty z organické bavlny. Lidé si začínají uvědomovat neblahé dopady konvenční výroby na přírodu a populaci.

SPECIFIKACE

  • Pratelný, znovupoužitelný, sustainable/u­držitelný, bio, ruční práce
  • Materiál: biobavlněný aksamit z obou stran
  • 2 vrstvy
  • Opatřeno logem BEWIT formou textilního štítku s pracími symboly a poutkem na pověšení.
  • Český produkt

ROZMĚR

Průměr 9 cm

BARVA:

Přírodní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: