Nakupte alespoň za 690 Kč a dopravu máte zdarma (platí do neděle 24.9.2023)!

BEWIT SADA TAMPONŮ BASIC - biobavlněná sada odličovacích tamponů

590 Kč
Varianta

Praktická sada odličovacích a čistících tamponů v pracím pytlíku, využitelném také jako cestovní obal. Sada je vyrobena z biobavlny. Obsahuje: 7 ks hebkých tamponů z biobavlněného aksamitu o průměru 9 cm a biobavlněný pratelný pytlík o rozměru 18×22 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIOBAVLNĚNÁ SADA TAMPONŮ BASIC V PYTLÍKU S LÁSKOU ŠITÁ V MALEBNÉ CHALOUPCE V OBCI LÍSKA U ČESKÉ KAMENICE

Sadu ocení všichni příznivci ekologického přístupu v péči o pleť. Nákupem tohoto produktu podporujete hodnoty v souladu s životním stylem podporujícím a respektujícím přírodu.

Hebký a jemný tampon Basic pro opakované použití

Tampon Basic je pratelný a proto jej můžete používat opakovaně. Respektuje tak princip udržitelnosti, jehož cílem je zlepšování kvality života, ovšem s myšlenkou ochrany přírody a její rozmanitosti i pro další generace.

Tampon Basic je hebký, jemný odličovací a čistící tampon. Díky svému velkému rozměru, si jedním tamponem odlíčíte jak oči, tak zbytek obličeje. Je šetrný k pleti a je proto vhodný pro každodenní použití i na velmi citlivé pokožky. Díky hustotě biobavlněného aksamitu čistí pleť důkladně a šetrně. Navíc je látka, z níž je vyroben tampon, před stříháním vysrážena a tak je následné seprání jen minimální.

Tampon Basic si můžete dokoupit také po jednotlivých kusech.

Praktický cestovní a prací pytlík

Sada obsahuje pytlík jenž je vyroben z jemné, hladké tkaniny z čistě přírodních surovin podle nejpřísnějších ekologických standartů. Látka dobře přijímá vlhkost a usnadňuje vyrovnávání teplot.

Certifikováno IVN BEST, což je výrazně přísnější certifikát než vyžadují evropské normy pro děti do 3 let.

TAMPON BASIC A BEWIT CLEANSER - IDEÁLNÍ SPOJENÍ PRO KAŽDODENNÍ ČIŠTĚNÍ PLETI

Tampon Basic můžete využít v prvním kroku péče o vaší pleť, a to pro čištění očního okolí a také celé tváře. Na navlhčený a vymačkaný odličovací tampon naneseme 1-2 pumpičky BEWIT CLEANSERU a pokožku důkladně vyčistíme. Pro ještě dokonalejší výsledek, doporučujeme před samotným čištěním, navlhčit pleť vybranou BEWIT esenciální vodou.

RUČNĚ VYROBENO V ČESKÉ REPUBLICE

Spolupracujeme s českými švadlenkami, se kterými společně vyvíjíme a vyrábíme kvalitní znovupoužitelné kosmetické doplňky. Skloubením kvalitního zdravotně nezávadného materiálu a zlatými českými ručičkami, vznikají produkty té nejvyšší kvality. Zakoupením našich kosmetických doplňků podporujete ruční výrobu v České republice.

ROZDÍL MEZI KONVENČNÍM PĚSTOVÁNÍM BAVLNY A BIOBAVLNY

Konvenční pěstování představuje obrovskou zátěž pro přírodu

Cílem konvenčního pěstování bavlny je hlavně maximální vyprodukované množství bez ohledu na přírodu a zdraví lidí. V Asii je běžnou praxí využívání práce dětí.

Běžné pěstování bavlny je spojené s využíváním velkého množství pesticidů a syntetických hnojiv. Uvádí se, že na výrobu jednoho trička je spotřebováno kolem půl kila pesticidů a syntetických hnojiv. Výsledný produkt pak obsahuje až 40 % těchto chemikálií. Nutno dodat, že většina z nich je karcinogenních.

Velcí pěstitelé chemií nešetří. Bavlníky představují pouze 3% obdělávané půdy ale spotřebují 23% vyrobených pesticidů, umělých hnojiv a defoliantů. Výroba bavlny tak v důsledku představuje až 20% z celkového průmyslového znečištění.

Lidé zaměstáni na bavlníkových polích v rozvíjejících se zemích často pracují v nehumánních podmínkách. Na poli stráví 12 i více hodin denně, jsou vystaveni toxickým výparům, nemají k dispozici moderní technické pomůcky. Paradoxem je, že pěstování bavlny spotřebovává spoustu tepla a vody, mnohem více než jiné plodiny, přitom v těchto oblastech lidé často “žízní”.

K přírodě šetrná výroba organické bavlny

Pokud zvolíte organickou bavlnu, můžete si být jisti, že postup při pěstování a výrobě probíhá velmi odlišným způsobem oproti konvenčnímu textilu.

Pěstování, sklizeň a výroba organické bavlny probíhá v lidských podmínkách a bez využití chemikálií.

Organická bavlna neobsahuje alergeny, toxické a rakovinotvorné látky. Navíc vyniká jemností a hebkostí.

Jak poznáte, že je produkt vyroben z organické bavlny? Bývá označen značkami Fair trade, Bio, či organic, nebo také nese označení standardem GOTS (Global Organic Textile Standard).

Trend posledních let ukazuje rostoucí zájem o produkty z organické bavlny. Lidé si začínají uvědomovat neblahé dopady konvenční výroby na přírodu a populaci.

SPECIFIKACE

TAMPON

 • Průměr 9 cm
 • Barva přírodní
 • Pratelný, znovupoužitelný, sustainable/u­držitelný, bio, ruční práce
 • Materiál: biobavlněný aksamit z obou stran
 • 2 vrstvy
 • Opatřeno logem BEWIT formou textilního štítku s pracími symboly
 • Český produkt

PYTLÍK

 • Rozměr 18×22 cm
 • Barva přírodní krémová
 • Materiál: Biobavlněné plátno a biobavlněná síťovina (očka síťoviny - průměr 2 mm)
 • Složení: 100% biobavlna
 • Opatřeno šňůrkou na stažení pytlíku

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: