BEWIT PRACÍ A CESTOVNÍ PYTLÍK MALÝ

169 Kč
Varianta

Praktický prací pytlík, využitelný také jako úložný či cestovní obal. Je vyroben z biobavlny a má rozměr 18×22 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIOBAVLNĚNÝ PYTLÍK S LÁSKOU ŠITÝ V MALEBNÉ CHALOUPCE V OBCI LÍSKA U ČESKÉ KAMENICE

Pytlík je vyroben z jemné, hladké tkaniny z čistě přírodních surovin podle nejpřísnějších ekologických standartů. Látka dobře přijímá vlhkost a usnadňuje vyrovnávání teplot. Můžete si do něj ukládat například své, či kosmetické doplňky z naší nabídky. Je využitelný pro praní jemných textilií, či kosmetických tamponů, žínek a bude se vám hodit na cestách.

Certifikováno IVN BEST, což je výrazně přísnější certifikát než vyžadují evropské normy pro děti do 3 let. Nákupem tohoto produktu podporujete hodnoty v souladu s životním stylem podporujícím a respektujícím přírodu. Pytlík je v naší nabídce dostupný také v SADĚ S TAMPÓNY.

Promyšlená technologie výroby

Látka, z níž je vyroben pytlík, je před stříháním vysrážena a tak je následné seprání jen minimální. Pytlík neobsahuje žádné pevné nebo plastové součástky, takže nehrozí žádné poškození samotného produktu, nebo pračky či sušičky.

RUČNĚ VYROBENO V ČESKÉ REPUBLICE

Spolupracujeme s českými švadlenkami, se kterými společně vyvíjíme a vyrábíme kvalitní znovupoužitelné kosmetické doplňky. Skloubením kvalitního zdravotně nezávadného materiálu a zlatými českými ručičkami, vznikají produkty té nejvyšší kvality. Zakoupením našich kosmetických doplňků podporujete ruční výrobu v České republice.

ROZDÍL MEZI KONVENČNÍM PĚSTOVÁNÍM BAVLNY A BIOBAVLNY

Konvenční pěstování představuje obrovskou zátěž pro přírodu

Cílem konvenčního pěstování bavlny je hlavně maximální vyprodukované množství bez ohledu na přírodu a zdraví lidí. V Asii je běžnou praxí využívání práce dětí.

Běžné pěstování bavlny je spojené s využíváním velkého množství pesticidů a syntetických hnojiv. Uvádí se, že na výrobu jednoho trička je spotřebováno kolem půl kila pesticidů a syntetických hnojiv. Výsledný produkt pak obsahuje až 40% těchto chemikálií. Nutno dodat, že většina z nich je karcinogenních.

Velcí pěstitelé chemií nešetří. Bavlníky představují pouze 3% obdělávané půdy ale spotřebují 23% vyrobených pesticidů, umělých hnojiv a defoliantů. Výroba bavlny tak v důsledku představuje až 20% z celkového průmyslového znečištění.

Lidé zaměstáni na bavlníkových polích v rozvíjejících se zemích často pracují v nehumánních podmínkách. Na poli stráví 12 i více hodin denně, jsou vystaveni toxickým výparům, nemají k dispozici moderní technické pomůcky. Paradoxem je, že pěstování bavlny spotřebovává spoustu tepla a vody, mnohem více než jiné plodiny, přitom v těchto oblastech lidé často “žízní”.

K přírodě šetrná výroba organické bavlny

Pokud zvolíte organickou bavlnu, můžete si být jisti, že postup při pěstování a výrobě probíhá velmi odlišným způsobem oproti konvenčnímu textilu.

Pěstování, sklizeň a výroba organické bavlny probíhá v lidských podmínkách a bez využití chemikálií.

Organická bavlna neobsahuje alergeny, toxické a rakovinotvorné látky. Navíc vyniká jemností a hebkostí.

Jak poznáte, že je produkt vyroben z organické bavlny? Bývá označen značkami Fair trade, Bio, či organic, nebo také nese označení standardem GOTS (Global Organic Textile Standard).

Trend posledních let ukazuje rostoucí zájem o produkty z organické bavlny. Lidé si začínají uvědomovat neblahé dopady konvenční výroby na přírodu a populaci.

SPECIFIKACE

  • Rozměr 18×22 cm
  • Barva přírodní krémová
  • Materiál: Biobavlněné plátno a biobavlněná síťovina (očka síťoviny – průměr 2 mm)
  • Složení: 100% biobavlna
  • Opatřeno šňůrkou na stažení pytlíku

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: