BEWIT® PRAWTEIN® MIRACLE (100g)

718 Kč
Varianta

Kakaová superpotravina plná minerálů, vitamínů, hořčíku, přírodní síry, zlaté esence a dalších mikronutrientů. Splňuje veškeré RAW zásady a vyrábí se malosériově v našem výrobním závodě v Ostravě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

KAKAOVÉ BOBY – NENAHRADITELNÝ ZÁKLAD VŠECH PRAWTEINŮ

Základní složkou prawteinů jsou 100% přírodní BIO RAW fermentované nepražené kakaové boby. Po samotném sušení na slunci se tyto kakaové boby zbavují slupek a drtí se na nibsy. Ty se následně i s ostatními surovinami melou na jednotnou hmotu – výsledný prawtein, a to dosud tím nejšetrnějším způsobem.

Samotné nepražené kakaové boby jsou významným zdrojem nejen širokého spektra vitamínů, minerálů a cenných fytonutrientů, ale také jakostního kakaového másla, rostlinných proteinů a účinných antioxidantů. Mimo to jsou takto kvalitní kakaové boby nejlepším přírodním zdrojem velkého množství lehce stravitelného hořčíku a potřebné organické síry

VÝTAŽKY Z MOŘSKÝCH ŘAS I PUPENŮ ROSTLIN

BIO RAW OMEGA COMPLEX obohacuje složení prawteinu o hodnotné, lehce vstřebatelné výtažky z BIO certifikovaných mořských řas. Ty pocházejí ze západního pobřeží Irska, tedy z nejčistších vod severního Atlantiku. Výtažky z pupenů, které jsou součástí BIO RAW GEMMA COMPLEXU, doplňují složení výrobku o látky podílející se na ochraně a výstavbě nových rostlinných soustav.

Spolu s certifikovanými CTEO® esenciálním oleji, sušenými bylinkami, výjimečnými superpotravinami a přírodními sladidly představují naše prawteiny zcela jedinečný produkt v té nejvyšší možné kvalitě. 

10 DŮVODŮ, PROČ SI VYBRAT PRAWTEIN

 1. 100% nadchne všechny vegetariány a vegany.
 2. Je výhradně z přírodních surovin té nejvyšší kvality.
 3. Nenajdete v něm žádná syntetická barviva, plnidla, stabilizátory,…
 4. Většina surovin je v BIO RAW certifikované kvalitě a mnohé taky pochází z divoké přírody.
 5. Bylinky a pupeny jsou ručně sbírány na úpatí Beskyd a sušené na slunci.
 6. Obsahuje esenciální oleje v terapeutické kvalitě CTEO®.
 7. Teplota procesů nepřekračuje 42 °C, což je dosud nejšetrnější způsob zpracování.
 8. Vyrábí se malosériově v našem výrobním závodě v Ostravě.
 9. Pěstování, výroba, testování i kontrola zahrnuje vysoký podíl ruční práce.
 10. Každý prawtein je vyráběný s láskou a laskavou péčí všech zúčastněných. 

PRAWTEIN JE STÁLE ŽIVÝ

Šetrné zacházení, 100% přírodní suroviny a nízké teploty zpracování. To je kombinace, při které si prawtein zachovává maximální množství vitálních enzymů = je stále živý.

Důkazem této živosti mohou být i mírné enzymatické změny textury a vůně. A to přesto, že složení prawteinů je zcela neměnné… I ve volné přírodě jsou tyto změny zcela přirozené a žádané.

Každý prawtein je zcela bezpečný. Pomáhají mu v tom přirozeně obsažené antioxidanty, vysoký podíl kvalitních tuků a esenciální látky s konzervační aktivitou. 

CO JE HOŘKÉ, TO JE ÚČINNÉ

Obsažené bylinky, esenciální oleje a také samotné kakaové boby přispívají k významně hořké chuti některých prawteinů. Nezapomínejte však na jedno z hlavních pravidel čínské medicíny – co je hořké, to je účinné! 

BEZ TEMPERACE A S PATINOU NA POVRCHU

Abychom dodrželi zásady RAW výrobku, vynechává se během výroby takzvaná temperace. Ta zpravidla probíhá při teplotách kolem 47 °C a více. Kakaové máslo pak přirozeně vytváří poměrně stabilní ostrohranné krystalky a částečně uvolněný tuk může vyvstávat na povrch výrobku = vzniká patina.

Každý prawtein obsahuje různé ingredience, které mohou takto vzniklou patinu zbarvovat do různých odstínů. Ty však nejsou vůbec na závadu.

 • Béžové odstíny – superpotraviny, jako např. maca peruánská, karob,…
 • Zelené odstíny – bylinky (gynostema pětilistá, kopřiva dvoudomá,…), nebo mořské řasy (chaluha pilovitá, atlantik spirulina,…).
 • A další barevné odstíny, které se liší v závislosti na jednotlivých typech prawteinů. 

ZCELA UNIKÁTNÍ VÝROBA PRAWTEINŮ

Výrobky BEWIT® PRAWTEIN® splňují veškeré RAW zásady – s tou nejšetrnější technologií současnosti regulujeme teplotu výrobního procesu tak, aby nepřesáhla 42 °C. Tím zabraňujeme ztrátám cenných, tepelně labilních látek a přirozeně obsažených enzymů = zbytečně neznehodnocujeme výsledný produkt.

Samotné složení prawteinů jsme navrhli tak, aby nebylo zapotřebí ani špetky stabilizátorů, barviv, plnidel a jiných syntetických látek. Při vývoji a výrobě jsme vycházeli jak z nejmodernějších poznatků vědy, aktuálních vědeckých studií a postupů, tak ze zkušeností našich předků. Též jsme dodrželi zásady SPAGYRIE – dokonalých postupů zpracování rostlin, které jsou běžně neuskutečnitelné.

Neodmyslitelnou součástí jsou také zcela jedinečné prvky LIGHT ESSENCE a GOLD ESSENCE, při jejichž výrobě používáme 24k zlato. Přesné postupy výroby jsou však výrobním tajemstvím společnosti BEWIT®. 

DÁVKOVÁNÍ

3 x denně jedna až dvě malé (espresso) lžičky. Hrdlo lahvičky bylo zvoleno tak, aby jím větší než espresso lžička neprošla. 

BEWIT PRAWTEIN® MIRACLE DÁLE OBSAHUJE:

 • BIO RAW slunečnicová semínka
 • BIO RAW agave syrup
 • BIO RAW karob – karobový prášek je získáván z plodů stálezelené dřeviny Ceratonia Siliqua rostoucí ve Středomoří a je také znám pod názvem svatojánský chléb. Pověst říká, že ho s oblibou jedl svatý Jan. Jeho kvality si byli vědomi už ve starověkém Řecku a Egyptě. V karobu jsou bohatě zastoupeny především hořčík, vápník, železo, fosfor, nikl a vitamíny A, B, a D. Kromě toho je přírodním zdrojem aminokyselin (alaninu, prolinu a valinu) a vlákniny.
 • BIO RAW rozinky, BIO RAW sezamové semínko.
 • BIO RAW kokosový olej, lisovaný za studena. Je to superpotravina, která, mimo jiné obsahuje mastné kyseliny, vitamín E a K.
 • BIO RAW kurkuma – bývá označována jako přírodní zlato a je předmětem zkoumání stovek vědeckých studií. Hlavní složkou je kurkumin s mnoha prokázanými pozitivními účinky.
 • BIO RAW skořice – superpotravina, která se díky svým výjimečným širokospektrálním účinkům používá po tisíciletí.
 • BIO RAW lněná semínka – kromě mnoha vitamínů a minerálů obsahuje omega-3 mastné kyseliny a velké množství lignanů.
 • BIO RAW pohanka – je výjimečná hlavně obsahem rutinu (vitaminu P).
 • BIO RAW konopná semínka – obsahuje nenasycené esenciální mastné kyseliny – kyselinu gama linolenovou a kyselinu olejovou. Poměr mezi oběma nenasycenými mastnými kyselinami omega-3 alfa linolenová a omega-6 linolová kyselina je 1:3, což je poměr blízký poměru v našem organismu. Obsahuje až 20 aminokyselin, chlorofyl, lecitin, fytin a kyselinu cannabidiolovou. Vitamíny ze skupiny B, dále vitamin A, C, E. Z minerálů obsahuje hořčík, vápník, železo, zinek, jód, chrom, stříbro, síru, fosfor, draslík a jiné.
 • BIO RAW kopřiva – pro své široké rozšíření bývá někdy neprávem přehlížena. Obsahuje vitamíny (A, C, K, B2 – riboflavin a rovněž B6 – pyridoxin), mnoho minerálních látek (železo, vápník, jód, křemík, hořčík, fosfor a další), karotenoidy (lutein, β – karoten, lykopen a zeaxantin), flavinoidy, organické kyseliny (glycerolová, glykolová , mravenčí) a také chlorofyl, serotonin, histamin, třísloviny, acetylcholin a mnohé další látky.
 • BIO RAW BEWIT GEMMA COMPLEX – pupeny obsahují veškerou sílu budoucí rostliny. Mají schopnost vytvořit jakýkoliv typ buňky, který se v rostlině vyskytuje. dle některých výzkumů obsahují až 50 x více fytonutrientů, než tkáně dospělé rostliny. V porovnání s ostatními částmi rostliny v sobě mají více nukleových kyselin. Obsahují rovněž růstové faktory jako enzymy a hormony (auxiny a gibbereliny), oligo-prvky, ale hlavně nerostnou mízu, kterou strom na jaře produkuje. Harmonizační účinek na retikuloendotelový systém byl prokázán Hampernovým testem.
 • BIO RAW pepř – býval kdysi vyvažován zlatem. Běžně se nabízela unce pepře za unci zlata. Pepř obsahuje piperin, kterému se věnují mnohé vědecké výzkumy. Mnozí vědci se shodují na tom, že napomáhá zabránit rozkladu celé řadě hodnotných látek, které pak celistvé procházejí žaludkem či střevy a následně se dostávají do organismu.
 • BIO RAW hřebíček – velké množství silic, pryskyřice, třísloviny, flavonoidy a další fytonutrienty.
 • BIO RAW pomerančový esenciální olej je vyjímečná látka po tisíciletí používaná pro své blahodárné účinky.
 • BIO LIGHT ESSENCE (světelná esence)
 • BIO GOLD ESSENCE (zlatá esence)

Ø VÝŽIVOVÉ ÚDAJE

  Na 100 g
Energetická hodnota 1679 kJ / 408 kcal
Tuky 36 g
– z toho nasycené mastné kyseliny 20 g
Sacharidy 33 g
– z toho cukry 1,2 g
– z toho polyalkoholy 31 g
Vláknina 22 g
Bílkoviny 8 g
Sůl 0,04 g

Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: