Nejoblíbenější směs esenciálních olejů BEWIT

Jaká to je? BEWIT COLDET.

V tomto článku popíšu jak tato směs vznikla a proč by ji mohli používat téměř všichni.

Mezi mé oblíbené rostliny - bylinky patří aloe vera. Lidstvo ji používá po tisíciletí na nejrůznější problémy. Její účinky jsou mnohdy fantastické. Studoval jsem kdysi použití a fungování aloe hodně do hloubky. Hlavní účinek je na trávicí soustavu a střeva. Dokáže účinně detoxikovat. Problém je v tom, že většina výrobků z aloe vera, které lze běžně koupit na trhu nemá dostatečnou kvalitu. Téměř vždy je při stabilizaci použit nějaký nevhodný prostředek - například benzoan sodný a téměř vždy se při stabilizaci používá vyšší teplota, která automaticky zničí enzymy. Výrobci často uvádějí, že nabízí 98%, nebo 100% gel z aloe vera. Moje zkušenost je, že by často měli napsat - nabízíme 100% gel, který následně naředíme vodou. Praxí jsem zjistil, že většina dodavatelů aloe vera gelu, včetně těch nejznámějších má koncentraci výsledného produktu na úrovni 10%. Výsledkem je, že účinnost takového produktu je daleko za účinností čerstvého gelu.

Když jsem před léty začal studovat mechanismy působení esenciálních olejů, uvědomil jsem si, že mnohé z nich mají podobné schopnosti detoxikovat a harmonizovat naše tělo a především střeva a trávicí soustavu jako aloe vera. Začal jsem v tomto směru experimentovat a výsledkem byla směs BEWIT COLDET, která se stala nejpopulárnějším BEWIT výrobkem. Její účinnost je ověřena na nespočtu případech.

Když nad tím přemýšlím, tak to vlastně ani není žádné překvapení.

Funkční střeva jsou základem našeho zdraví. To říkal už Hyppokratés, nejslavnější lékař starověku. Některé zdroje uvádějí, že až 80% našeho imunitního systému souvisí se správnou funkcí střev. Bohužel strava většiny lidí se skládá z přemíry tuků, cukrů, chemických aditiv, lepku a průmyslově zpracovaného jídla. To patří mezi faktory, které střeva oslabují a narušují jejich správnou činnost. Více jak 90% lidí nemá střeva v dobrém stavu. Mnoho lidí už ani zácpu nepovažuje za onemocnění - nerovnováhu. Naše střevo není uvnitř hladké. Jeho povrch tvoří klky. Pokud bychom změřili celý jeho povrch, tak zjistíme, že jeho plocha bude odpovídat ploše tenisového kurtu. Strava, kterou dnes většina lidí konzumuje není ideální a způsobuje "zašpinění" povrchu střeva. Vytváří se různé korkovité útvary a ucpávky, hlen, vznikají záněty, přemnožují se kvasinky.

Na spodní straně klků jsou receptory, které dokáží vyhodnocovat obsah našich střev a dávat informaci mozku a žlázám s vnitřní sekrecí, které pak vpouští do krve adekvátní obranné látky. Toto je základní princip našeho imunitního systému. Pokud je střevo znečištěno a pokud je narušena jeho peristaltika, tak receptory nedokáží plnit svou funkci, nedokáží odhalit co špatného ve střevech je a nemohou poskytnot správné informace zmíněným žlázám. Imunita je narušena. Vznikají autoimunitní onemocnění, alergie. Pokud takový stav trvá delší dobu, tělo je dlouhodobě zatoxikováváno, tak se stav zhoršuje, často následují kožní onemocnění, může dojít k zánětlivým onemocněním střev jako je např. Cronova choroba, nebo Barrettův jícen a následně i daleko závažnější stavy. Ano střeva jsou základem našeho zdraví. Zjednodušeně bychom mohli říci: Imunita = zdraví, narušená imunita=nemoc. Nefunkční imunita vede ke smrti.

Směs COLDET je tvořena z esenciálních olejů kmín, anýz, máta, pomeranč, citrón, fenykl, bazalka, kadidlo, kopaiba, oregáno, zázvor a mnohých dalších. Ty mohou být pomocí při podpoře peristaltiky, detoxikaci, uvolnění nežádoucích útvarů a eliminaci parazitů a patogenů.

Jestliže si dáme do pořádku naše střeva a trávicí systém, tak posilujeme náš imunitní systém a tím aktivujeme toho nejlepšího lékaře na světě - naše vlastní tělo, jeho přirozenou schopnost se léčit. O této schopnosti věděli všichni velcí lékaři minulosti a německý lékař doktor Rike Geerd Hamer potvrdil existenci této samoléčebné schopnosti našeho těla vědecky. V této souvislosti se mi líbí vyjádření pana doktora Štefana Košlíka: "Úlohou lékaře je zabavit pacienta po dobu, než se tělo vyléčí samo."

Podle čínské medicíny každá část tlustého střeva koresponduje s nějakým orgánem, či tkání těla. Pokud je například v místě střeva, které koresponduje s naším zrakem nějaký nános, je možné že toto je příčinou zhoršeného zraku. Energeticky pak dle čínské medicíny tlusté střevo souvisí s plícemi a tenké střevo se srdcem. Jestliže je zanešeno tlusté střevo, je možné, že u dané osoby dojde k narušení funkce plic, které se může rozvinout třeba i do astmatu. 

Ne každý si uvědomuje, že ve střevech se tvoří nejenom naše imunita, ale i naše nálada. Pokud střeva nefungují tak jak mají a průchod potravy se zpomaluje, tak tělo vytváří psychohormon bradykynin, který je zodpovědný za špatnou náladu, agresivitu, zlobu i deprese. Čeština má pro takový stav docela jadrné vyjádření - ten člověk je nasr... Dle mých zkušeností se nadměrná produkce bradykininu může projevovat i hyperaktivitou u dětí.

Pokud se funkce střev zharmonizuje, tělo začne produkovat hormon tachykinin, který působí jako zjasňovač nálady. V češtině říkáme - s tím člověkem je sranda. Není bez zajímavosti že toto slovo také souvisí s vyměšováním. Poučný příklad nám dává i dobrý voják Švejk - dejte mu dva klystýry ať se uklidní. V minulosti se vypumpováním střev léčili neurotičtí a agresivní pacienti. Některé vědecké výzkumy potvrzují (např. prof. Gershona), že tvorba serotoninu, hormonu štěsí, látky která rozhodujícím způsobem ovlivňuje naši náladu, souvisí až z 95% s aktivitou našich střev. 

Vědci dnes potvrzují, že naše břicho je do značné míry autonomním centrem, v kterém je soustředěno velké množství nervových buněk. O „enterickém (vegetativním) nervovém systému“ se dokonce hovoří jako o druhém mozku. Ostatně když se podíváme jak vypadají naše střeva a mozek, tak zde podobnost vidíme na první pohled. V "střevním mozku" mohou vznikat impulzy, které vedou k emocím jako je strach, úzkost, fobie a nervozita.

Populární směs vzácných esenciálních olejů BEWIT COLDET může být pomocí při harmonizaci našich střev, trávicího systému a detoxikaci. Pro mnoho lidí je to první směs, kterou použijí. Časté je použití v difuzéru esenciálních olejů. Stačí do něj nakapat pět až deset kapek a třikrát denně inhalovat po dobu dvaceti minut. COLDET bývá často kombinován se směsí BEWIT MIRACLE, která může být pomocníkem při zvládání překyselení organizmu.

Buďme zdraví. 

Ing. Jiří Černota
zakladatel a CEO BEWIT Upozornění:

Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit nebo léčit jakékoliv zdravotní či psychické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem. Uvedené informace nejsou míněny jako lékařské rady, ale jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili vlastní názor v oblasti zdravotní péče a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho průzkumu a úsudku. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.