Nejoblíbenější esenciální oleje

Esenciální oleje jsou v poslední době stále populárnější, přičemž se stávají nedílnou součástí naší péče o tělo a duši. Tito přírodní pomocníci nejen nádherně voní, ale nabízejí také různé terapeutické benefity. V tomto článku se podíváme na několik nejprodávanějších esenciálních olejů, které si získaly srdce milionů lidí v Evropě:

 1. Esenciální olej Levandule (Lavandula angustifolia):
  Levandule je klasickým esenciálním olejem s uklidňující vůní. Často je využívána pro podporu relaxace a zlepšení spánku. Má také pověst antiseptického oleje, který může přispět k regeneraci pokožky.

 2. Esenciální olej Tea tree (Melaleuca alternifolia):
  Tea tree olej je oblíbený pro své antiseptické vlastnosti a často se používá v oblasti péče o pleť. Jeho schopnost bojovat proti bakteriím a akné z něj dělá ceněný produkt mezi lidmi s různými typy pleti.

 3. Esenciální olej Eukalyptus (Eucalyptus globulus):
  Svěží vůně eukalyptu je pro mnohé synonymem pro osvěžení. Eukalyptusový olej se často se využívá při nachlazeních a respiračních obtížích.

 4. Esenciální olej Máta peprná (Mentha piperita):
  Mátový olej je známý svým osvěžujícím účinkem, který může přinést úlevu od bolestí hlavy a podporovat koncentraci. Jeho povzbuzující vlastnosti jsou vítány, zejména v době, kdy je potřeba dodat energii.

 5. Esenciální olej Citronová tráva (Cymbopogon citratus):
  Citronová tráva přináší do světa esenciálních olejů svěží citrusovou vůni. Má antiseptické vlastnosti a může být využívána k odbourání nepříjemných pachů a podporě trávení.

Esenciální oleje se staly neodmyslitelnou součástí každodenního života pro mnoho lidí. Jejich rozmanité využití od relaxace po péči o pokožku z těchto přírodních olejů činí unikátní a cenný produkt. Při výběru esenciálního oleje je důležité dbát na kvalitu a pověst dodavatele, abyste si mohli plně užít všechny přínosy, které tyto oleje nabízejí.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.