Nakupte alespoň za 690 Kč a dopravu máte zdarma (platí do neděle 24.9.2023)!

27 nejlepších tipů pro zdraví

Skoro denně dostávám dotazy od lidí, kteří mají menší, či větší zdravotní problémy. Co dělat, jak postupovat, jak se vyléčit. A skoro u všech chronických chorob mám podobná, či stejná doporučení, tipy:

 1. Přijměme zodpovědnost za svůj zdravotní i životní stav. Neobviňujme druhé. Každá situace, jakkoliv nepříjemná a tíživá v sobě nese poselství a potenciál pro náš růst.

 2. Své tělo jsme dostali jako dar. Naší povinností a radostí zároveň je se o ně starat.

 3. Řekněte sami sobě: Chci být zdravý(a) a jsem připraven(a) pro to něco udělat. Zdraví vyžaduje mou pozornost, čas a mou aktivitu. Uvědomuji si, že budu muset změnit své postoje a zvyky. Své myšlení, cítění a konání. Tyto změny bývají bolestivé. Vyžadují výstup ze zóny komfortu. Vím o tom a jsem ochoten(a) toto pro své zdraví udělat.

 4. Je přírodním zákonem, že ten, kdo není ochoten dělat pozitivní harmonické změny dobrovolně, kdo není ochoten pokorně na svém zdraví pracovat, bude k tomu nakonec přírodou donucen za nepříjemných okolností. Volí si cestu bolesti a utrpení.

 5. Nemoc je způsob, jakým s námi naše tělo promlouvá. Snaží se nám říci: „Člověče, něco děláš špatně. Zastav se a něco změň. Přemýšlej, ptej se, studuj, poslouchej intuici. Najdi opravdovou příčinu potíží a odstraň ji. Pokud si nevíš rady, vyhledej pomoc.

 6. Nemoc = nerovnováha. Zdraví = rovnováha, homeostáza = jedna z nejcennějších kvalit našeho těla a života jako celku. Skoro všechny syntetické látky (i léky) rovnováhu našeho těla narušují. Normální je být zdravý. Šťastný je ten, kdo nebere žádné chemické léky.

 7. Přírodní medicína byla po tisíciletí tou hlavní a jedinou medicínou. Dnes bývá často nazývána jako alternativní. Já ji ale za alternativní nepovažuji, pro mne je pořád tou hlavní. Chemické léky mohou mít také pozitivní výsledky, ale spíš v akutních záležitostech, které však tvoří jen 10% medicíny. Ten zbytek, 90%, jsou chronické případy.

 8. Zvažte, zda chcete používat očkování. Nejnovější studie jednoznačně prokazují jeho problematičnost. Většina vakcín obsahuje kromě jiných škodlivých látek i hliník a rtuť které jsou prokazatelně škodlivé, jsou to neurotoxiny.

 9. Nejlepším lékařem na světě je naše vlastní tělo. Je to nesmírně moudrý organizmus, který neustále dělá vše pro to abychom byli zdraví. Když se řízneme a teče nám krev, tak tělo automaticky spustí množství procesů a ránu nakonec zacelí. Podobně to funguje i u nemocí. Celý proces samoléčení podrobně popsal německý lékař doktor Hamer. Tělo má své vlastní způsoby jak se léči. Tato samoléčba se často projevuje jako bolest, zvýšená teplota, zánět, otok apod.

 10. Čistá voda je lék. Velkou část nemocí lze vyléčit jen pitím kvalitní čisté vody. Najděte si čistý zdroj vody, třeba studánku a tuto vodu pijte.

 11. Čistý vzduch je pro naše zdraví velice podstatný. Bohužel zde nemá mnoho lidí volbu situaci lehce změnit.

 12. Přírodní esenciální oleje jsou obrovským darem přírody, „krví rostlin“, mohou být pomocí a podporou prakticky u všech nemocí.

 13. Bez kvalitního a správného jídla v přiměřeném množství nemůžeme být zdraví. Kvalitní strava je taková, která je co nejméně zprocesovaná s co nejmenším množstvím chemických aditiv. Mnoho lidí jí více než je nutné. Většina potravin vytváří návyk, podobný jako u kuřáků. Proto nebývá pro mnoho lidí jednoduché tyto návyky měnit. Bílý cukr je jed podobně jako umělá sladidla. Je vhodné snížit příjem, nebo nejlépe vyřadit úplně - maso, mléko a mléčné výrobky a bílou mouku. Veganství patří mezi nejrychleji se rozšiřující způsob stravování v USA. Více a více lidí preferuje RAW stravu. Kvalitu potravin nelze ničím nahradit. Už jste vyzkoušeli sílu divokých bylin a rostlin? 

 14. Protože toxiny se bohužel dnes nachází ve vodě, ve vzduchu i v potravinách, je důležitým momentem našeho zdraví detoxikace. Králem detoxikace je půst. Nejíst jeden den v týdnu je pro většinu lidí velice pozitivní zvyk. Kvalitní knihou je na toto téma je Zázračná detoxikace od Robera S. Morseho.

 15. Smích léčí. 

 16. Slunce léčí. Vitamí D je klíčový u mnoha onemocnění. Naše tělo si ho dokáže vyrábět ze slunce.

 17. Otužování je účinný nástroj pro přirozené posílení organizmu. Jako u každého nového zvyku, na počátku je nám nepříjemné, později se na ně těšíme.

 18. Klíčový je náš postoj. Myšlenky a emoce, které udržujeme v mysli mají přímý vliv na naše zdraví. Mohou nás povznášet, nebo působit destruktivně. Uvědomme si vlastní zodpovědnost za obsah naší mysli. Pracujme na klidu své mysli. Je to celoživotní úkol. Stres je na počátku většiny zdravotních problémů. Pokora. Meditace. Modlitba. Zklidnění.

 19. Bosé chození a tzv. uzemňování je zdravotně velice prospěšné z mnoha důvodů. Je velice výhodné ho praktikovat aspoň občas.

 20. Pokud už jste tak neučinili, tak zaveďte do svého života nějakou formu pohybové aktivity, či energetických cvičení - chůze, procházky, jóga, tai-či, či-kung, posilování….

 21. Dělejme to, co nás baví, co je prospěšné pro společnost, co nám dává smysl. Kreativní inspirovaná činnost je radostí. Není to vždy jednoduché v dnešní společnosti toto doporučení naplnit, ale pokud se pro to rozhodnete, tak je to první krok správným směrem. Někdo pracuje na směny a nevadí mu to, pro některé citlivé jedince je to velice nezdravé. Pak je vhodné začít usilovat o změnu.

 22. Využijte sílu mysli, tvůrčího přemýšlení a imaginace, vizualizace pro vytvoření obrazu sebe sama. Není důležité, kým jste byli v minulosti, není až tak podstatné, kým jste dnes, ale je vitálně důležité, co se sebou zamýšlíte udělat v budoucnosti.

 23. Potřeba odpouštět je prvořadá.

 24. Najděte svou vlastní rovnováhu mezi prací, odpočinkem, zábavou a koníčky. Najděte si svou vlastní cestu ke zdraví. Bude to vyžadovat vaši energii a čas, ale stojí to za to.

 25. Paul Brunton: "Být s tím je nejlepší rada pro toho, kdo to může pochopit." Všichni jsme poutníky na  cestě životem. Jsme hledajícími, ať vědomě, či nevědomě. Poznat a pochopit postupně sebe sama je tím pravým důvodem proč jsme se narodili. Věnovat část svého času tomuto hledání je dobře strávený životní čas.

 26. Intuice je nejcennější schopností člověka. Rozvíjejme ji a používejme.

 27. Naše životy změní naše činy. Aplikujte své znalosti do praxe. 

Buďme zdraví!

Ing. Jiří Černota
zakladatel a CEO BEWIT 


Upozornění:

Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit nebo léčit jakékoliv zdravotní či psychické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem. Uvedené informace nejsou míněny jako lékařské rady, ale jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili vlastní názor v oblasti zdravotní péče a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho průzkumu a úsudku. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.