Nakupte alespoň za 690 Kč a dopravu máte zdarma (platí do neděle 24.9.2023)!

Esenciální voda ze smilu italského, 200 ml

526 Kč

Povznášející esenciální voda ze smilu pro citlivou pleť se sklony k nedokonalostem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% PŘÍRODNÍ ESENCIÁLNÍ VODA / HYDROLÁT / HYDROSOL

VĚČNÉ KVĚTY ZÁŘÍCÍ JAKO SLUNCE

Nesmrtelné, zářivé, věčné. Takové jsou květy Smilu italského. Ani po usušení neztrácí svou celistvost, vůni a nádherně zlatavou barvu. Jejich síla a odolnost se prolíná i do jejich vyjímečného působení na pokožku.

Povznášející esenciální voda ze Smilu italského bude pro vaši pokožku tím nejněžnějším dotekem, a to na holistické rovině. [1, 2, 3] Pro své protizánětlivé a revitalizační působení může zklidňovat podráždění a alergické projevy kůže. Zároveň minimalizuje vzhled jizev. Esenciální voda může být také vhodná i při výskytu kuperózy a rozšířených žilkách. A s viditelnými otoky či tmavými kruhy pod očima, i s nimi si hravě poradí. [1, 2, 3]

Do své rutiny jej mohou zahrnout především majitelé zarudlé a podrážděné pleti se sklonem k zanícení, akné a ekzémům. Pravidelným používáním esenciální vody navrátíte pokožce vlastní přirozený rytmus a podpoříte její schopnost bránit se proti nepříznivým vlivům.

Povznášející vůně smilu vnese klid i do vaší duše. Užitek tak přináší zejména tam, kde se nachází emoční vypětí a strach.

BENEFITY, KTERÉ VAŠÍ PLETI, KRKU A TĚLU DOPŘEJE ESENCIÁLNÍ VODA ZE SMILU

  • Tonizuje, čistí a pomáhá obnovovat pokožku
  • Může zklidňovat podráždění a alergické projevy kůže (ekzémy, akné, dermatitida)
  • Může také zmírňovat začervenání a je vhodná pro kuperiózní citlivou pokožku s rozšířenými žilkami
  • Minimalizuje vzhled jizev a redukuje tmavé kruhy pod očima
  • Je vhodná k ošetření otoků, modřin a sluncem spálené pokožky
  • Lze ji využít jako pleťové tonikum, nahradí vodu po holení a může sloužit k obkladům nateklých tváří
  • V kombinaci s BEWIT HOLISTIC COSMETICS se postará o hlubokou hydrataci a rovnováhu pleti
  • Po aromaterapeutické stránce pomáhá překonat emoční traumata a dodává odvahu

HISTORIE

Silný, holisticky působící Smil

V holistickém léčitelství je účinků smilu využíváno od starověku. Oblíbil si ho dokonce sám Hippokrates. A vonné oleje, ty se z jeho květů vyráběly již ve starém Egyptě. Setkat se s ním můžeme i v řecké mytologii, kdy královská dcera Nausicau vtírala vyčerpanému Odysseovi olej ze smilu do kůže, aby se mu navrátila síla a energie. [4]

PŮVOD A PĚSTOVÁNÍ: CHORVATSKO

Smil italský (Helichrysum italicum) je léčivým, vysoce aromatickým keřem kvetoucím zlatavými květy, z nichž se získává ona povznášející esence. Květní úbory smilu svým vzhledem připomínají slunce, odtud jeho latinský název „Helichrysum” - z řeckých slov „helios“, slunce, a „chrysos“, zlato. Jako takovému se Smilu italskému daří zejména v oblasti Středomoří. [1]

Video z výroby esenciální vody z Helichrysa (Smilu italského), která vzniká při parní destilaci esenciálního oleje z Helichrysa, můžete shlédnout ve videu níže.

 

SLOŽENÍ A VLASTNOSTI

Helichrysum Italicum Flower Water

NÁVOD K POUŽITÍ

Aplikujte na pleť, krk a tělo jako součást své rutinní péče

Esenciální vodu ze Smilu můžete používat libovolně po celý den k hydrataci a osvěžení jako tonikum. Stejně tak ji můžete použít do pleťových masek nebo ji kombinovat s dalšími esenciálními vodami.

Pro kompletní péči a obnovení ochranné hydro-lipidové bariéry kombinujte s naší řadou BEWIT HOLISTIC COSMETICS.

ZDROJE

[1] Araceli Sala et al. Anti-inflammatory and antioxidant properties of Helichrysum italicum. Journal of Pharmacy and Pharmacology, 2002. Volume 54 (3), 365-371. ISSN 0022-3573.

[2] ANDJIĆ, Marijana, Biljana BOŽIN, Nevena DRAGINIĆ, Aleksandar KOČOVIĆ, Marina TOMOVIĆ, Nebojša KLADAR, Ivan ČAPO a Vladimir JAKOVLJEVIĆ. Formulation and Evaluation of Helichrysum italicum Essential Oil-Based Topical Formulations for Wound Healing in Diabetic Rats. Pharmaceuticals. 2021, 14(813), 813-813. ISSN 14248247.

[3] Guinoiseau, E.; Lorenzi, V.; Luciani, A.; Muselli, A.; Costa, J.; Casanova, J.; Berti, L. Biological properties and resistance reversal effect of Helichrysum italicum (Roth) G. Don. Formatex 2013, 2, 1073-1080.

[4] MOJAY, G. Aromaterapie pro léčení duše. 2000. Nakladatelsví Alternativa. ISBN: 978-80-85993-64-6.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: