BEWIT esenciální voda z růže (hydrolát)

297 Kč 697 Kč od 297 Kč
Varianta

Smyslná esenciální voda pro zralou, přecitlivělou a vysušenou pleť.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Esenciální voda z růže

„Růže, byť zvaná jinak, voněla by stejně.“ Takto Shakespeare popsal před dávným časem jedinečnost této podmanivé královny květin. Používání růžové vody se datuje už dob starověkého Egypta, kdy ji samotná Kleopatra vděčila za sametově hebkou pokožku. Tato půvabná rostlina s hedvábným okvětím nejen krásou oplývá, ale také ji rozdává. Oroste pleť Esenciální vodou z růže damašské a vneste její půvab i do svého rituálu v péči o pleť. Její využití je pozoruhodně univerzální pro každý typ pokožky. To, co ji činí tajemstvím krásy po celém světě jsou její hydratační, zpevňující a zklidňující účinky. Dokonce má schopnost zmírnit projevy růžovky či ekzémů. [1] Její nezaměnitelnou vůni a doušek vláhy si můžete dopřát osvěžujícím nástřikem kdykoliv během dne.

  • Tonizace - vyrovnává pH pokožky, jemně ji vyčistí, osvěžuje a revitalizuje
  • Vhodná pro zralou, citlivou a suchou pokožku – skvělá k odlíčení nebo ošetření v oblasti očí
  • V kombinaci s řadou BEWIT HOLISTIC COSMETICS se postarají o hlubokou hydrataci a rovnováhu pleti
  • Zklidní pleť po holení či po opalování sluncem
  • Skvělá k zafixovaní make-upu nebo jako alternativa k parfému
  • Vábivá vůně působí jako silné afrodiziakum

Historie:

Historie vonných látek je hluboce spjata s růží. Není divu, že ji řecká básnířka Sapfo nazvala „královnou květin“. Její jemná vůně s vysokou terapeutickou hodnotou ji zajistila mimořádné postavení v lékařství a voňavkářství civilizací starých Peršanů, Egypťanů, Indů, Řeků a Římanů. Podle orientálního lékařství pomáhá léčit záněty a horkost. Zasvěcení růže bohyni lásky Afrodité z ní udělalo uznávané afrodiziakum. [2]

Původ a pěstování: Indie

Růže damašská je pěstována hlavně v Bulharsku, dále pak v Turecku a v menší míře v Tunisku, Číně a Indii. Experti tvrdí, že růže pěstované v nadmořských výškách 1000 - 2700 m n. m. na Balkáně, jsou, co se týče kvality éterického oleje, daleko lepší než růže pěstované v nižších polohách.

Složení a vlastnosti:

Rosa Damascena Water, Citronellol*, Geraniol*, Eugenol*

*přírodního původu

Návod k použití:

Aplikujte na pleť, krk a tělo jako součást své rutinní péče. Pro kompletní péči a obnovení ochranné hydro-lipidové bariéry kombinujte s našimi luxusními BEWIT kosmetickými přípravky z řady BEWIT HOLISTIC COSMETICS. Esenciální vody lze použít libovolně po celý den k hydrataci a osvěžení jako tonikum. Lze použít do pleťových masek nebo kombinovat s dalšími esenciálními vody.

Zdroje:

[1] BRZEZINSKI, Piotr a Lorenzo MARTINI. Rosacea treated with rose petals: a calembour that affords intriguing results. Our Dermatology Online / Nasza Dermatologia Online. 2019, 10(4), 393–395. ISSN 20819390.

[2] MOJAY, G. Aromaterapie pro léčení duše. 2000. Nakladatelsví Alternativa. ISBN: 978–80–85993–64–6.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: