Esenciální voda z oregána, 200 ml

322 Kč

Antiseptická esenciální voda z oregána pro zánětlivou a podrážděnou pokožku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% PŘÍRODNÍ ESENCIÁLNÍ VODA / HYDROLÁT / HYDROSOL

ZAHALTE SE DO OCHRANNÉHO ZÁVOJE S ESENCIÁLNÍ VODOU Z OREGÁNA

Kromě toho, že je oregano nezaměnitelným kořením v kulinářství, je i zdatným bojovníkem proti invazi nežádoucích patogenů. Esenciální voda z oregana vás tedy zahalí do ochranného závoje, s kterým se navrátíte do rovnováhy a uklidníte všechny nepokoje na vaší pokožce.

Silné antibiotické [1][2] a analgetické účinky předurčují oregano k ošetření povrchových poranění a kožních infekcí. Oregano je navíc protizánětlivé[3], a tak můžete tuto esenciální vodu účinně použít ke snížení otoků a zarudnutí, při alergických kožních reakcích a při kousnutí hmyzem. Bez obav ji můžete aplikovat i na podrážděnou pleť. Je také vhodná v péči o pokožku hlavy, kde zamezuje tvorbě lupů. Spolu s tím, že pomáhá očistit pokožku a okolní prostředí od nežádoucí antimikrobiální aktivity, je fantastickým prostředkem při dýchacích problémech .

Na emocionální a energetické rovině vás zahřeje a uklidní. Uvolňuje a podporuje dobrou náladu. Nasyťte tak svou pokožku voňavým hydrosolem, který se stane vašim spolehlivým ochráncem.

BENEFITY, KTERÉ VAŠÍ PLETI, KRKU A TĚLU DOPŘEJE ESENCIÁLNÍ VODA Z OREGÁNA

  • Pleť tonizuje, čistí, vyrovnává pH a osvěžuje ji
  • Má antibakteriální, protizánětlivé a mírně analgetické účinky
  • Je vhodná pro ošetření malých ranek, kožních infekcí, alergických kožních reakcí a otoků
  • V kombinaci s řadou BEWIT HOLISTIC COSMETICS se postará o hlubokou hydrataci a rovnováhu pleti
  • Účinně působí jako repelent
  • Skvěle očistí vzduch a pomůže při dýchacích problémech
  • Zamezuje tvorbě lupů
  • Uvolňuje od napětí a podporuje dobrou náladu

HISTORIE

Oregano, neboli dobromysl obecná, je významné už od starověku. Ve starém Řecku bylo jako symbol štěstí zasvěceno bohyni Afrodité. Svou oblibu získalo i u Římanů, kteří oregano pomohli rozšířit do celé Evropy a Severní Ameriky. Ve starém Egyptě léčilo křeče a ve Středověku bylo součástí „svatojánského kvítí“, tedy směsi rostlin, která měla ochránit vše živé od nemoci a všeho zlého. Dnes je nepostradatelnou součástí italské pizzy a provensálského koření.

PŮVOD: BULHARSKO

Dobromysl obecná (Origanum vulgare) je léčivou vytrvalou bylinkou, která má svůj význam především ve středomořské kuchyni. Je ve své podstatě druhem máty, ale svou podobností má blíže k majoránce. Chuť oregána je specifická, se silně pronikavou bylinnou až kafrovitou vůní.

SLOŽENÍ

Origanum Vulgare Flower Water, Linalool*. *přírodního původu

NÁVOD K POUŽITÍ

Aplikujte na pleť, krk a tělo jako součást své rutinní péče

Esenciální vodu z oregána můžete používat libovolně po celý den k hydrataci a osvěžení jako tonikum. Stejně tak ji můžete použít do pleťových masek nebo ji kombinovat s dalšími esenciálními vodami.

Pro kompletní péči a obnovení ochranné hydro-lipidové bariéry ji kombinujte s našimi luxusními BEWIT kosmetickými přípravky z řady BEWIT HOLISTIC COSMETICS.

ZDROJE

[1] LEYVA-LÓPEZ, Nayely, Erick P. GUTIÉRREZ-GRIJALVA, Gabriela VAZQUEZ-OLIVO a J. Basilio HEREDIA. Essential Oils of Oregano: Biological Activity beyond Their Antimicrobial Properties. Molecules. 2017, 22(6), 989-1012. ISSN 14203049.

[2] PASTER, N., M. MENASHEROV, U. RAVID a B. JUVEN. Antifungal activity of oregano and thyme essential oils applied as fumigants against fungi attacking stored grain. Journal of food protection (USA). 1995, 58(1), 81-85. ISSN 0362028X.

[3]YOSHINO, K., N. HIGASHI a K. KOGA. Antioxidant and antiinflammatory activities of oregano extract. Journal of Health Science. 2006, 52(2), 169 - 173. ISSN 13449702.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: