BEWIT esenciální voda z levandule (hydrolát)

237 Kč 433 Kč 877 Kč od 237 Kč
Varianta

Zklidňující esenciální voda vhodná pro podrážděnou a problematickou­ pleť.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Esenciální voda z levandule

Péče v té nejčistší podobě protkaná delikátní jemnou vůní, která vás přenese za kouzelnými levandulovými poli v proslulé oblasti Provence. Esenciální voda z levandule se kromě ukolébávající vůně snoubí s vysokou terapeutickou hodnotou, která je známá už od starověku. Tento levandulový hydrosol je skvělý k ošetření smíšené až mastné pleti se sklonem k akné. Blahodárně působí ke zklidnění a zchlazení podrážděné a zapálené pokožky. Antiseptické a dezinfekční účinky levandule ji činí skvělým přípravkem první pomoci ať už jste doma či na cestách. [1] Kromě již zmíněných atributů dokonale působí k udržení duševní a emocionální rovnováhy. Poddejte se levandulové mlze evokující lázeňské opojení s pocity čistoty a harmonie.

  • Tonizace - vyrovnává pH pleti, zklidňuje a dezinfikuje pokožku
  • Vhodná pro podrážděnou a problematickou pleť se sklonem akné a ekzémům
  • V kombinaci s řadou BEWIT HOLISTIC COSMETICS se postarají o hlubokou hydrataci a rovnováhu pleti
  • Antiseptické a chladivé účinky - k čištění a osvěžení pleti či obkladům nateklých tváří a očí
  • Skvělý k zafixovaní make-upu nebo jako alternativa k parfému
  • Vhodný na cestách, při štípnutí hmyzem, po holení jako přípravek první pomoci
  • Na mentální úrovni uklidňuje, uvolňuje a vyvažuje

Historie:

Levandule je nejznámější terapeutickou rostlinou oceňovanou od starověku pro své uklidňující a relaxační účinky. Její blahodárné účinky vystopoval například přírodovědec Dioscorides nebo sv. Hildegarda z Bingenu, která ji radila k „udržování čistého charakteru“. V orientálním lékařství byly chladivé a zklidňující účinky prospěšné při zánětech, křečích či nervového napětí. [2]

Původ a pěstování: Indie

Levandule lat. Levandula angustifolia je vonícím keřem se samoochranným vzhledem levandulových květů, z nichž se získává bylinná sladkohořká esence, používána v domácnostech po celém světě. Nejlépe se jí daří na chudých hlinitopísčitých půdách. Nejvýznamnější oblastí v pěstování je legendární oblast Provence na jihu Francie, kde sklizeň nastává v době, kdy květenství jsou nejvoňavější.

Složení a vlastnosti:

Lavandula Angustifolia Flower Water, Linalool*, Limonene*

*přírodního původu

Návod k použití:

Aplikujte na pleť, krk a tělo jako součást své rutinní péče. Pro kompletní péči a obnovení ochranné hydro-lipidové bariéry kombinujte s našimi luxusními BEWIT kosmetickými přípravky z řady BEWIT HOLISTIC COSMETICS. Esenciální vody lze použít libovolně po celý den k hydrataci a osvěžení jako tonikum. Lze použít do pleťových masek nebo kombinovat s dalšími esenciálními vody.

Zdroje:

[1] SASANNEJAD, P., M. SAEEDI, A. SHOEIBI, M. ABBASI, M. FOROUGHIPOUR a A. GORJI. Lavender essential oil in the treatment of migraine headache: A placebo-controlled clinical trial. European Neurology [online]. 2012, 67(5), 288 – 291.00143022.

[2] MOJAY, G. Aromaterapie pro léčení duše. 2000. Nakladatelství Alternativa. ISBN: 978–80–85993–64–6.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: