Esenciální voda z heřmánku pravého, 200 ml

322 Kč

Zjemňující esenciální voda z heřmánku pravého je vhodná pro jakýkoliv typ pleti, především pro pleť podrážděnou, suchou a citlivou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% PŘÍRODNÍ ESENCIÁLNÍ VODA / HYDROLÁT / HYDROSOL

STAČÍ POUHÉ OROSENÍ ESENCIÁLNÍ VODOU Z KVĚTŮ ZÁZRAČNÉHO HEŘMÁNKU PRAVÉHO A…

…jeho uklidňující bylinková vůně vás nostalgicky zavane do dětských časů, kdy nám tuto královnu bylin naše babičky připravovaly jako mocný všelék téměř na všemožné neduhy.

O tom, že se o vás postará doslova s mateřskou láskou svědčí i její botanické jméno Matricaria, které je odvozené z latinského slova pro matku. Blahodárně působí i na tu nejjemnější dětskou pokožku a poskytuje šetrnou péči v oblasti intimních partií. Esenciální voda z heřmánku pravého je také vhodnou společnicí pro každodenní péči především pro citlivou a podrážděnou pokožku se sklony k akné, ekzémům či jiným zánětlivým stavům kůže.

Stejně jako přináší uklidnění a vyrovnanost vaší pleti, tak působí i na mentální úrovni. Můžete ji použít jako tonikum či k dočištění pleti. Vaše pokožka docílí sjednocení, hydratace a sametové hebkosti.

BENEFITY, KTERÉ VAŠÍ PLETI, KRKU A TĚLU DOPŘEJE ESENCIÁLNÍ VODA Z HEŘMÁNKU PRAVÉHO

  • Hydratuje, vyrovnává pH, uklidňuje, osvěžuje a rozjasňuje pokožku
  • V kombinaci s řadou BEWIT HOLISTIC COSMETICS se postará o hlubokou hydrataci a rovnováhu pleti
  • Je mírně adstringentní, eliminuje otoky a zarudnutí, minimalizuje alergické reakce[1]
  • Nastolí rovnováhu v oblasti pokožky intimních partií a je vhodná pro zklidnění pokožky po holení
  • Je ideální pro ošetření citlivé, problematické pleti se sklonem k akné a ekzémům
  • Zároveň je skvělou společnicí během dne - k dočištění a k tonizaci
  • Napomáhá k nervovému uvolnění napětí

HISTORIE

Obliba heřmánku přetrvává od daleké historie až do současnosti

Ve starověkém Egyptě se využíval například ke snižování horečky. Ve starém Řecku byl doporučován při bolestech hlavy, onemocnění ledvin a jater. Svou oblíbenost měl i v indické ajurvédské medicíně. U Anglosasů se považoval za jednu z devíti posvátných bylin darovaných člověku od Boha [2][3].

PŮVOD: BULHARSKO

Heřmánek pravý (Chamomille Recutita) je jednoletou léčivou rostlinou s jemnými vějířovými lístky a květy podobnými sedmikrásce. Esenciální voda z heřmánku pravého se vyrábí z čerstvých heřmánkových květů pěstovaných a destilovaných v Bulharsku. Voda se odebírá během píku průtoku oleje, proto získává tak nezaměnitelně silné bylinkové aroma. Od svého příbuzného heřmánku římského se liší vyšším obsahem chamazulenu, kterému je přisuzován protizánětlivý účinek.

SLOŽENÍ

Chamomilla Recutita Flower Water.

NÁVOD K POUŽITÍ

Aplikujte na pleť, krk a tělo jako součást své rutinní péče

Esenciální vodu z heřmánku pravého můžete používat libovolně po celý den k hydrataci a osvěžení jako tonikum. Stejně tak ji můžete použít do pleťových masek nebo ji kombinovat s dalšími esenciálními vodami.

Pro kompletní péči a obnovení ochranné hydro-lipidové bariéry ji kombinujte s našimi luxusními BEWIT kosmetickými přípravky z řady BEWIT HOLISTIC COSMETICS.

ZDROJE

[1] Wu Y-n, Xu Y, Yao L. Anti-inflammatory and anti-allergic effects of German chamomile (Matricaria chamomilla L.). J Ethnopharmacol 2012; 15(1):75-83.

[2] SINGH, Ompal; KHANAM, Zakia; MISRA, Neelam. Chamomile (Matricaria chamomilla L.): An overview. Pharmacognosy Reviews. 2011, vol.5, 9, 82-95. PMID: 22096322 PMCID: PMC3210003.

[3] MOJAY, G. Aromaterapie pro léčení duše. 2000. Naklada­telství Alternativa. ISBN: 978-80-85993-64-6.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: