Esenciální voda z máty rolní BIO, 200 ml

365 Kč

Chladivá BIO esenciální voda z máty pro podrážděnou a citlivou pokožku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% PŘÍRODNÍ ESENCIÁLNÍ VODA / HYDROLÁT / HYDROSOL

OBKLOPTE SE OSVĚŽUJÍCÍ MÁTOVOU MLHOU A PODDEJTE SE VIDITELNÉMU ZNOVUZROZENÍ

Osvěžující a chladivé orosení s mentolovou vůní, které svým dotykem rozjasní vaši pokožku a povzbudí vašeho ducha k životu. Pokud se i vy rádi naladíte na pozitivní vibrace a vychutnáváte si slunnou stránku života, naše BIO esenciální voda z máty rolní spolehlivě zaujme řádné místo ve vaší každodenní rutině.

Čistá, svěží a chladivá. Tak by se dala popsat máta. Jedním nástřikem příjemně ochladí a ztonizuje. Je vhodná k ošetření podrážděné pokožky nebo jako úleva po spálení pleti životodárným sluncem. Chladivý efekt se osvědčí i při redukci nevzhledných otoků. Svých protizánětlivých účinků[1] využívá také pro ošetření mastné a aknózní pleti, kde podporuje hojení boláků a brání jejich šíření. Rovněž je schopná zamezit slabší nepříznivé podněty jako je svědění[2]. Pro své aroma najde své místo také v osvěžení dechu nebo prostoru.

Nástřikem na pokožku či ložní prádlo vás pomůže povzbudit při únavě a vylepší duševní bdělost, pokud vaše pozornost začíná bloudit.

BENEFITY, KTERÉ VAŠÍ PLETI, KRKU A TĚLU DOPŘEJE BIO ESENCIÁLNÍ VODA Z MÁTY ROLNÍ

  • Hydratuje, vyrovnává pH, osvěžuje a rozjasňuje mdlou pokožku
  • Má chladivý efekt, čehož můžete využít ke zmírnění otoků a ke zklidnění sluncem spálené, svědivé či jinak podrážděné pokožky
  • V kombinaci s řadou BEWIT HOLISTIC COSMETICS se postará o hlubokou hydrataci a rovnováhu pleti
  • Můžete ji využít k osvěžení dechu
  • Osvěžuje vzduch v místnosti a tlumí bolesti hlavy
  • Povzbuzuje při únavě, fyzické slabosti a zlepšuje duševní jasnost

HISTORIE

Léčebné účinky máty jsou známé už od pradávna

U Arabů měla máta kultovní význam, neboť věřili, že je ochrání před hmyzem a posílí jejich mužnost. Slavný Plinius hlásal, že „silné aroma máty uzdravuje a pomáhá při soustředění“. Staří Římané přidávali mátu do vín a pokrmů.

PŮVOD: BULHARSKO

Máta rolní (Mentha arvensis) je vytrvalou bylinkou, která se snadno rozmnožuje z výběžků kořene, které vyrůstají z oddenku. Hojně se využívá a pěstuje po celém světě.

Nejdůležitější složkou silice je mentol, který vyniká svými antiseptickými vlastnostmi, chladí a mírně znecitlivuje. Toho můžete využít při inhalacích, bylinných koupelích, revmatismu nebo i psychické labilitě.

SLOŽENÍ

Mentha Arvensis Water, Limonene*. *přírodního původu

NÁVOD K POUŽITÍ

Aplikujte na pleť, krk a tělo jako součást své rutinní péče

BIO esenciální vodu z máty rolní můžete používat libovolně po celý den k hydrataci a osvěžení jako tonikum. Stejně tak ji můžete použít do pleťových masek nebo ji kombinovat s dalšími esenciálními vodami.

Pro kompletní péči a obnovení ochranné hydro-lipidové bariéry ji kombinujte s našimi luxusními BEWIT kosmetickými přípravky z řady BEWIT HOLISTIC COSMETICS.

ZDROJE

[1] KEHILI, Sarah, Mohamed Nadjib BOUKHATEM, Asma BELKADI, Mohamed Amine FERHAT a William N. SETZER. Peppermint (Mentha piperita L.) essential oil as a potent anti-inflammatory, wound healing and anti-nociceptive drug. European Journal of Biological Research. 2020, 10(2), 132–149. ISSN 24498955.

[2] AMJADI, Marjan Akhavan, Faraz MOJAB a Seyedeh Bahareh KAMRANPOUR. The Effect of Peppermint Oil on Symptomatic Treatment of Pruritus in Pregnant Women. Iranian Journal of Pharmaceutical Research. 2012, 11(4), 1073–1077. ISSN 17350328.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: